Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal, elfehéredett...

Sziámi harcoshal, elfehéredett és alig mozog mi a baj?

Figyelt kérdés
Attól tartok valami nagy baj történt van egy kis sziámim, azt vettem észre hogy mióta élő növényeket tettem bele kevesebbet mozog, bágyadt, és most már ott tartunk hogy egyáltalán nem akar mozogni és kezd elfehérülni. Mi lehet a baja?

2012. jún. 21. 16:45
 1/8 YourDestiny ***** válasza:

Fertőtlenítetted vagy karanténoztad a növényeket, mielőtt az akváriumba kerültek? Nem csípem a sziámit, nagyon rég nem tartottam, szóval nem tudom megmondani, hogy a kifehéredés lehet-e parazitális probléma, amit behurcolhattál az új növénnyel, vagy sem.


Írj valamit a tartási körülményekről.

2012. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Fogadni mernék rá, hogy ammóniamérgezés.
2012. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
fertőtlenítve kaptam őket. Eddig csak műnövények voltak benne, ő van egyedül az akváriumban. Most hogy pár napja belekerültek a növények azóta fura.
2012. jún. 21. 17:16
 4/8 A kérdező kommentje:
30L akvárium, csak az övé. Vízforgatóval, melegítővel mindennel felvan szerelve
2012. jún. 21. 17:17
 5/8 YourDestiny ***** válasza:

Ha tényleg ammóniamérgezés, ahogy Platypus írja, akkor:


- Nem etetsz túl?

- Ugye nem mosod csapvíz alatt a szűrőt, és nem öblíted ki teljesen a szivacsát?

- Milyen csakori a vízcsere?

- Ugye állott vízzel csinálod?


Nagyjából ennyi jutott most eszembe.

2012. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Természetesen részleges vízcserére gondoltam.
2012. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sziámit napi egyszer elég etetni vagy 2-szer kevesebbet adsz neki.Heti rendszereségel cserélkj vizet(kb 10 liter elég oda)vödörbe tölcs csapvizet hagyd állni 2 napot hogy kipusztuljanak belőle a bacik meg a klór kicsit kevesebb legyen(mivel párolog) szüröt havi egyszer elég tisztítani de egy külön vödörbe ugyanúgy álott vízbe hogy a hasznos bacik benne maradjanak de a kaki ki menjen belőle.Hiába mondták azt hogy steril növények nem biztos hogy megtisztitották őket.
2012. jún. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!
2012. júl. 2. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!