Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet 2 aranyhalat egy 54...

Lehet 2 aranyhalat egy 54 literes akváriumban tartani? ( első halak lesznek) fel van szerelve ( szűrő . Stb)?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 14:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Linkeld már be légyszi, milyen az a törpe aranyhal! :)
2012. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Állítólag olyan 10-12 cm-re nőnek, az a nagy szemű szép farkú.. talán fátyolfarkú..vagy osztott farkú!
2012. jún. 24. 17:57
 13/22 anonim ***** válasza:
Hidd el nekem, nincs olyan. Válassz valami másféle halat, sok szép van. A ilyen fátyolos úszós tetszik, ott van pl a betta. Egy aranyhal másfél kilósra nő, maximum ha túl kis helyen van, akkor hormonzavaros lesz, leáll a növekedése, és egy besült kis nyomorék gnóm lesz.
2012. jún. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Értem.. Ez a betta gyönyörű *-* köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 24. 18:07
 15/22 anonim ***** válasza:
Tőlünk nem messze a kínai kajáldába van 80 literbe 3db 10 centis aranyhal. Ott élnek vagy fél éve, pedig olyan rossz körülmények közt vannak, lámpájuk sincs, és csak barna algás műnövények vannak mellettük. Azt nem tudom hogy ezek még mindig az eredeti halak, vagy folyton cserélgetik őket, de elég gáz. Persze most még a nagy melegben nem voltam ott, de már tuti kimúltak, nem hiszem hogy a 30 fokot is bírják.
2012. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igen!:// Ismerős a helyzet! Barátnőmnél is így van valahogy, csak 20 literre, + van a 3 aranyhal mellett 3 hal amit ők fogtak, meg ilyen kisebbek is.. a vizet nem cseréli! :"( Azokból az aranyhalakból az egyik az enyém, most szereztem be akváriumot, de az előbbiek alapján a szomszéd tavába lesz .. ott a többi aranyhal mellett ! És nem tudom rávenni, hogy cserélje a vizet, mert "a tóba sem cserélik" pedig ez nevetséges.. itt a halra kb. egy liter jut..
2012. jún. 24. 19:12
 17/22 YourDestiny ***** válasza:
78%
Csak egy aranyhal létezik. Ami nem nől 10-12 centimétertől nagyobbra, az nem a fajtája, hanem sokkal szomorúbb okok miatt.
2012. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Mivan? Ma mindenki lökött?

Kimondta hogy aranyhalból többet szoktak egy helyen tartani?

Biztos az övé a "Nem mondom ki melyik paprikaváros" tescóban működő díszállatbolt. Nem akarom őket bántani, tényleg jó a bolt, tiszták az akváriumok, van bő választék, jó a világítás, csak pozitívum. De ott láttam vagy kb-10-15 aranyhalat egy 35-40 körüli akváriumban, és szegények álltak egy helyben a Fan2- szűrő kivezetőjén szabályosan falták a buborékokat.


Nem nem nem és nem!



Nem tartunk aranyhalat 100 liter alatt.

2012. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csak zárójelben a 100 liter is baromi kicsi lesz egy idő után.
2012. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Érte,értem.. köszi a válaszokat! Akkor nem aranyhal lesz, hanem betta.. :)
2012. jún. 25. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!