Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terhes xifó beteg lett,...

Leander01 kérdése:

Terhes xifó beteg lett, létezik, hogy elpusztulnak benne a kishalak? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Több hete gömbölyödő nőstény xifóm pár napja mintha lefogyott volna, de kishalakat nem láttam (bár társas akváriumban van, talán megették a többiek), de a terhes foltja továbbra is megvan. Eddig evett, de 2 napja vettem észre rajta, hogy a hátán mintha elhalványult volna a színe, tegnap estére pedig fehér foltok jelentek meg rajta a farkánál, oldalán, és az egyik szeme is fura, mintha felül lenne valami rajta. Kivettem külön akváriumba , reggel még élt, picit evett is, de többnyire lenn van az akvárium alján. Fotóm nincs róla. Szerintetek darakór lehet, vagy valami egyéb?

A többinek egyelőre nincs baja (fiú xifó, fiatal guppik, anci, 2 db molly, 1 vitorlás, neon.)

Köszönöm a válaszokat előre is.


2012. jún. 27. 14:28
 1/4 anonim válasza:
Nagyon valószínű a darakór :( Ha viszont leellett és nem vetted észre akkor nagyon valószínű, hogy megették a kicsiket.Esetleg ha van sok dús növényed akkor nézz körül ott mert a kicsik ösztönösen elbújnak.Hátha tudsz megmenteni belőlük párat.De ha nem látsz rajta drasztikus változást akkor lehet nem is volt terhes.nekem volt olyan amelyik 35 kicsit ellett.Nemtudom mennyi a normális, de az elég látványos volt előtte és utána.
2012. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha foltos, akkor valami gombásodás. Ha pöttyös, akkor darakór. Ha lefogyott, akkor valószínűleg megszült.
2012. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amikor megszülnek, nem tűnik el a fekete folt a hasuk alól?

Mert ennek még mindig megvan.

2012. jún. 27. 14:49
 4/4 A kérdező kommentje:

Most értem haza, megszült az Anyuka, és határozottan úgy tűnik, hogy jobban van, a foltok is teljesen elhalványultak, persze azért nem tettem vissza a nagy akváriumba, hanem elkülönítettem. A boltban, ahová járok, elmondtam a tüneteket, nem Parakillt adtak, hanem Xanta-Mix-et.

Már bele is csepegtettem a vízbe mikor észrevettem a piciket, jelenleg 3 db-ot látok, de ezek is alaposan elbújtak a pici kavicsok közé.

Remélem nem fog nekik ártani a Xanta-Mix.

Nincs itthon artémia, és nem is tudok már a héten venni, hallottam olyat is, hogy a lemezes tápot elporítják, és azzal nevelik a kicsiket, szerintetek beválhat?


A tojássárgája már nagyon elavult módszer? Azzal ne is szennyezzem tovább a vizet, ugye?

2012. jún. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!