Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz e az e hogy a zeolit...

Horvistvan kérdése:

Igaz e az e hogy a zeolit megköti a folyékony növényi tápsót?

Figyelt kérdés
Kűlsőszűrőbe szeretném rakni és már nagyon sok jót olvastam róla, de mintha olvastam volna valahol ezt a tápsós dolgot.
2012. jún. 30. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Még szép! Gondolj bele, hogy mit tartalmaz a tápsó, meghogy amikor te pl kútvizet akarsz inni, és zeolit szűrőt használsz akkor mit akarsz kiszűrni? Na ugye, hogy ugyanazokról az anyagokról beszélünk (persze nem feltétlen ugyanaz a vegyület, de ebbe ne menjünk bele).
2012. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Zeolitja válogatja, sokféle van belőle. Van olyan, amit kifejezetten arra a célra gyártanak, hogy megkösse az ammóniát, nitrátot vagy foszfátot. A kémiai megkötő tulajdonság egy idő után kimerül, tehát ha hosszú távon akarod használni, ez nem zavar be. Viszont ha bármi okból megsózod a vizet(pl. gyógykezelésnek), akkor szépen ki fogja engedni amit megkötött, ami az ammónia esetén kinyírhatja az akváriumod. Egyébként a legjobb akváriumi szűrőanyagok egy része is zeolitból van, én pl. seachem matrix-ot használok. Ez persze nem egy árban van a macskaalommal.
2012. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most már csak két kérdésem maradt:

-tehát akkor az akvarisztikai zeolitot érdemes e használni növényes akváriumban tápsó használata mellett?

-szóval ha "elfárad" a zeolit akkor csak simán sós vízben átmosom majd ion cserélt vízzel átöblítem a só miatt?

2012. jún. 30. 18:23
 4/4 Platypus ***** válasza:

A jóféle zeolit alapú szűrőanyagok remekül működnek növényes akváriumokban is. De ezek direkt csak felületre vannak kihegyezve, és nem kémiai megkötésre.


A megkötésre szánt zeolitokat máshogy készítik elő, vagy talán eleve más fajta kőzetből vannak, a zeolit egy elég tág gyűjtőfogalom. Az ammónia és nitrátkötő zeolit sós vízben regenerálható, de a foszfátkötő használati utasításában ez már nem szerepel. Ezek a zeolitok a magyar boltokból hiányoznak. Viszont könnyen lehet, hogy más, nálunk is előforduló zeolitoknak is megvan ez a tulajdonsága, csak mondjuk nem annyira hatékony formában.

2012. júl. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!