Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek ha túl meleg az...

Norbi5 kérdése:

Mit tegyek ha túl meleg az akváriumom vize? Olyan meleg van a szobában, hogy a víz 30 fokos?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de esetleg nem lehet belőle egy kicsit kivenni?

Utána vagy pótolod a kivett mennyiséget egyéb vízzel, vagy a kivett vizet beteszed a hűtőbe (esetleg fagyasztóba kevés időre).


Ha nincs erre külön eszköz, amit tudnál vásárolni, hogy hűtse a vizüket, akkor külső hűtés jöhet még szóba.

Egy időben voltak ilyen zselés tasakok, amiket a fájó testrészre kellett tenni hűtve vagy melegítve. Esetleg ha tudnál venni valami ilyesmit azt behűthetnéd, majd kívülről az akvárium széleihez rögzíthetnéd valahogyan.

2012. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy ha van otthon jégakku (remélem ez a rendes neve...) azzal is körbe lehet rakni, bár az szerintem nem sokat érne, mivel elég nehéz pontosan hozzáilleszteni az üveg széléhez azt a merev műanyagot.


Esetleg jégkockákat tenni vastag (vagy 2-3 vékony) nejlonzacskóba és azt belógatni kicsit a vízbe?


De egyelőre még ne csinálj semmit, biztos írnak majd ide hozzáértők is, én csak próbáltam kitalálni valamit, nem értek a halakhoz, nem tudom megviselné-e őket az ilyesmi, vagy sem. Bár ha elég nagy az akvárium el tudnak úszni a hideg közeléből, aztán viszonylag fokozatosan egyenlítődik ki a hőmérséklet a különböző részeken.

2012. júl. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A vízcserés módszert próbáltam, 0,5 fokot fűlt.

Sőt a lámpát is lekapcsoltam.

2012. júl. 9. 14:50
 4/9 A kérdező kommentje:
52 literes
2012. júl. 9. 14:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a nyitott akváriumokon a víz tetejét 12 Voltos PC ventillátorral fújom, kicsit hűti.


A szobába pedig legújabban, amikor már éppen kezdtem meghalni a melegtől, kértem kölcsön egy olyan klíma szerúséget, ami abból áll, hogy egy nagy doboz, van benne egy tartály, bele lehet dobálni néhány jégakkut és kell bele tenni egy kis vizet, aztán van benne egy ventilátor és az a hidegvizet fújkálja, így hűti a szoba levegőjét. Nem mondom hogy sokat hűt, mert 2 óránként lehetne cserélgetni benne a jégakkut, de azért a semminél jobb.

Szóval ha így itt ülök és engem fúj ilyen hűsebb levegővel, az már elég kellemes :)

2012. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
vegyél ki az akváriumvizből 1-2dl tedd jégformába fagyaszd le és ha megfagyot tedd bele az aksiba...
2012. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Treská ***** válasza:
Tegyél mellé egy ventilátort és vedd le a tetejét. Jeget ne tegyél bele, mert megfáznak a halak és megdöglenek:/
2012. júl. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kösz!
2012. júl. 10. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!