Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112-literes aksihoz egy eheim...

Dergo97 kérdése:

112-literes aksihoz egy eheim pick up 2012 elég lenne?

Figyelt kérdés
nemrég vettem,szerintetek jó döntés volt?
2012. júl. 13. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó döntés volt.

én 130 literhez használom, és kiváló.

Ennyire szép tiszta vizem még sosem volt.

Ha már az elején tudtam volna akkor nem veszek meg annyi olcsó szűrőt. 700+750 liter/órás vízforgatással. A huzat majd ki vitte a halakat akkoriban, de mikor beleraktam én is a 2012-t azóta még a betta is tud normálisan úszkálni. Nem kell bokszolnia az akvárium egy pontján sem.

2012. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha még üres, akkor még elég bele az eheim. De ha leszznek benne akadályozó tényezők, pl növények, kövek, vasfák, akkor az ehem körülött tiszta lesz az akvárium, a másik vége meg algásodni fog. Ezért majd akkor a másik végébe kell tenni egy kisebb szűrőt, pl egy Aquael fan 1-et, és az segít forgatni a vizet, meg így a másik végében is szűr egy kicsit.
2012. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán értek egyet. Egy méter kereken az akváriumom szélessége, sőt a legtöbb növény is a túlsó sarokban van. Algát viszont tényleg nem látok. Nem használok semmit ami az algát tisztítaná, kivéve 2 ancit. Nem habosodik a víz, nem jelent meg a felületén semmilyen furcsa fémesen csillogó hártya, amiről már máskor máshol olvastam. 3 fénycsőből is csak az egyik kimondott növényes cső.
2012. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindegy, azt úgy is mindenki látja a maga saját akváriumán hogy algásodik e. Ez nagyban függ a berendezéstől, a növények fajtájától , a fénycsövektől, meg még attól hogy az ablakból belesüt e a nap, vagy sem. Nekem kicsit belesütött egyébként.
2012. júl. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szerintem 2 szűrő tulzás lenne!
2012. júl. 14. 07:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Így hogy tudom hogy mire képes az eihem pick up 2012...

Gondolod tehetek fel néhány képet a növényeimről, az akváriumról, de igaziból tapasztalataim szerint tökéletes. Ezek után nem is vásárolnék másik márkától szűrőt.

2012. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tehetsz föl képet!

szivesen megnézném :D

2012. júl. 14. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Az eheim 2012 a minimum amit bele kell tenni egy ilyen nagy akváriumba.


A legjobb szűrés az, ha az akvárium negyede méretben van külső szűrő tartály, telerakva siporax, lávakő és egyéb szűrőanyagokkal és azon át kering a víz. Az már tényleg szűri a vizet rendesen.

2012. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Az utolsó képen hosszába fotóztam az akváriumot hogy jól lehessen látni hogy még akkor sem barnás a víz. Más szűrők használatakor, ha oldalról belenéztem barnás volt a víz.

2012. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!