Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a xifómnak?

Mi a baja a xifómnak?

Figyelt kérdés
Az egyik xifómnak pár napja megjelent(kb 3-4 napja) egy kis fehér folt a szája szélénél.Amúgy a halamnak semmi más baja nincsen,teljesen egészségesnek tűnik.De az a fehér folt...Valami betegség? :/

2012. júl. 16. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi kéne még, hogy ne tűnjön egészségesnek?

Szájpenész, halpenész, vagy darakór támadhatta meg.

2012. júl. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...ebben a sorrendben van rá esély.

Keress róluk képet, azonosítsd be, aztán kezeld.

Aztán próbáld kideríteni, mitől kaphatta el, és megszüntetni az okot.

2012. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy értettem,hogy ezen kívül semmi baja nincsen...Na mindegy.Darakór biztosan nem lehet.Először én is azt hittem, hogy szájpenész, de olvastam róla és nézegettem képeket is,egyik sem hasonlít arra, ami a halamnak van.
2012. júl. 17. 10:36
 4/4 anonim ***** válasza:

A különböző oldalakon fennlévő képek általában már nagyon súlyos stádiumúak. Ráadásul minden egyednél eltérő lehet a betegség lefolyása.

A nagyobb portálokon (mint pl. a diszhal.info vagy a diszkosz.hu) fenn van gyakorlatilag az összes előforduló betegség. Így kizárásos alapon, amelyikre a legjobban hasonlít, arra kezeld.

Jelen esetben valamilyen gombás bőrfertőzésre kellene.

2012. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!