Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szoktatok nyers zöldséget...

Szoktatok nyers zöldséget betenni az akváriumba az állatoknak?

Figyelt kérdés
Én néha teszek be répát,uborkát,salátát és a csigák szeretik rágcsálni,nektek tapasztalat?

2012. júl. 19. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:

A csigák és algaevők kicsit később tekintik tápláléknak a teljesen nyers zöldségeket. Van, hogy eltelik 1-2 nap is, mire rámennek.

Én attól függően, hogy mennyire kemény a zöldség, le szoktam forrázni (uborka) vagy meg szoktam főzni félig (répa) . És szoktam még adni cukkinit, spenótot, tököt, stb.

2012. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Előző: Nem véletlenül írta a Halak, akvarisztika témakörbe...
2012. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

(előző! halak akvarisztika kategória :))


Növényevő halaknak lehet adni vegyes zöldségpürét is. Az elevenszülők pl nagyon szeretik.

2012. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,nálam sem rögtön esnek neki,hanem kell egy-két nap,de utána elég rendesen kifarigcsálnak belőle,főleg a csigákat látom rajta sokáig.Az algázó inkább a salátát rágta legutóbb.Én régebben forráztam,vagy főztem,de ma már csak jól megmosom és bedobom nekik.A garnélák is csípnek belőle vajon?
2012. júl. 19. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan fajta garnéla, akkor azok is esznek belőle, de azok is jobban eszik a forrázottat.

A salátát ne vidd túlzásba. Ha saját termesztés, és vegyszermentes, akkor jó, de amúgy annak a levelében gyűlnek össze a méreganyagok, permetszer, nehézfém, stb, és káros lehet a halakra.

2012. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én megmérgeztem néhány garnélát egyszer egy kis konzerv bébirépával. Nem tudom, hogy a tartósítószer, vagy mi nem tetszett nekik, de az úgy hülye ötlet volt, egy apig rosszul voltak, fetrengtek. Lehet hogy volt aki megdöglött közűlük arra már pontosan nem emlékszem, de a nagyja utána helyrejött. Meg az is lehet hogy túl sokáig volt bent a répe és nem ették meg mindet. Hát ilyesmik voltak.
2012. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A forrázott spenótlevél nálam bejött. Javaslom főzz meg és botmixerrel darálj le halaknak adható zöldségeket és ez után fagyasszad le majd add nekik oda. Nálam bejött és olcsó is!
2012. júl. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én ezt már rögtön a bolti fagyasztott parajjal csináltam,de egy csipettől AZ EGÉSZ AKVÁRIUM olyan lett mint egy spenót főzelék!
2012. júl. 20. 10:09
 9/9 Platypus ***** válasza:

Nem pürét kell venni, hanem egész parajlevelet, és lemosni mielőtt bedobod :)


Nyerset nem szoktam adni, mert az nem süllyed le, de forrázottat vagy konzervet minden héten 2-3 alkalommal is. A konzerv kukorica, borsó és a zöldbab nagy kedvencek az algaevőknél.

2012. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!