Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Körülbelül fél év használat...

Doruss kérdése:

Körülbelül fél év használat után miért lesz minden belső szűrő zajos?

Figyelt kérdés

Eddig minden szűrőmmel ez volt. Működnek rendesen, de fél év után olyan hangosak, hogy bevallom (tudom, hogy ezt nem szabadna) de ki kell húznom éjszakára, mert nem tudok tőle aludni. Hiába pucolom meg a propellerét, meg tisztítgatom ki, mindig ez van... mit csináljak?

Egyébként eddig Aquael szűrőim voltak, most kb. fél éve Eheim PickUp van. Mitől lesznek hangosak, és mit csináljak vele? Tapasztalt már valaki ilyet?


2012. júl. 22. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez a legtöbbnél így van. A sok használattól kikopik a forgórésze és nekiverődik a belsejének. Sok mindent nem lehet vele kezdeni, nem tartanak hozzájuk sehol pótalkatrészeket
2012. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Találtam egy robbantott képet erről vagy egy hasonló típusról: [link]

A 7480500-as alkatrészek kopnak ki, esetleg ha van egy ügyes esztergályos ismerősöd, tudna oda pótalkatrészt csinálni

2012. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 YourDestiny ***** válasza:
Általában az olcsó szűrők ilyenek. Mondanám, hogy szerintem vagy helytelenül tisztítod a rotort, vagy repedés van valamelyik alkatrészen, esetleg rosszul kerül valami a helyére, de nem mondom! Miért? Nekem régen voltak Aquael szűrőim, mind zajos volt, én csalódtam benne. Az Eheim PickUp-ban szintén csalódtam, nem hörgött, de néhány hónap után fura pattogó hangot adott ki. Egy Eheim szintű szűrőbe illene kerámiatengelyt pakolni, de sajnos a PickUp-nál nem kapunk ilyet. Én a PickUp után álltam le a belső szűrőkkel, ugyanúgy nem tudtam tőle aludni, mint te, erre háklis vagyok, bár igaz, én nem húztam ki éjszakára, az alvásnál sokkal több gondom lett volna belőle. Azóta csak külső szűrőm van, belső 30 liter felett nem is lesz. Tudom, hogy drága, de azóta csend van. Egy TetraTec EX szériás vödrös másfél éve funkcionál, a mai napig a légyzümmögést is meghallom mellette.
2012. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én soha nem tapasztaltam még ilyet.

Most közvetlenül a fejemnél 3 szűrő megy: egy atman, egy aquael és egy pacific. A koruk sorban: pár hónap, 6-8 év, 3-4 év. Mindegyik teljesen néma és nem volt még alkatrész cserélve.


Szerintem az lehet a gond, hogy nem jól helyezed el őket. Ne porlassz be levegőt, a szűrőket lepje el teljesen a víz, műanyag rész ne érintkezzen üveggel, a vezeték se rezonáljon. Az akvárium alatt pedig legyen polifoam és figyelj, hogy a tető se rezegjen.

2012. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Eiheim pick up 2012-t használok, és nem zajos.

Bocsánat most hogy odafigyeltem tényleg zajos is. De az csak azért van mert kb 3 liter víz már hiányzik az akváriumból. A vizet nem hogy fodrozza, Szó szerint spricceli a tetőnek. Fel is töltöm gyorsan. :) Nem tudom milyen módszerekkel tisztítod a szűrőd, hogyan kezeled ezt az akvárium dolgot, de tudomásom, és gyakorlatom szerint a fél év alatt max 2 alkalommal kellett volna takarítanod.( Egyszer puszta kíváncsiságból 1,5 hónap után, és egyszer pedig kb egy hónapja. Szóval a következő szerelésig még nagyjából egy hónapod van.) A rotort 4 hónap alatt egyszer sem kellett takarítanom. Szóval ha ennyire izgatott szerelő vagy, el tudom képzelni hogy valami nem úgy, vagy azzal az erővel került vissza ami szükségszerű lett volna.

2012. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És ezt ne úgy értsd hogy szénné "faszázom" az eiheim szűrőt, de egy szűrő akkor jó, ha 2-3 hónapot is kibír tisztítás nélkül. Külső szűrőnél ez 6-8 hónap is lehet. Ha havonta szét kell szedni barkácsolni, ott gáz lesz. Lehet a szűrőt méretezted alul. Szűrő levegőztetőjét minimumra állítom, és ha elfogynak a buborékok, akkor valószínű a szűrő telítettsége miatt esik az áramlás, amiből arra lehet következtetni hogy a szűrő dugul. Nos az eihem nél kb 2 hónap alatt felére csökkentek a buborékok. De nem tűntek el. Az hosszabb folyamat.
2012. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem az Eheim 2006 bedöglött

Eheim 2008 egy ipari darab, szerintem 5 évet járattam kb, aztán odaadtam egy lánynak, aki most mellette alszik.

Eheim 2012 kicsit mintha kontakthibás lenne, néha nem indul el, az is régi szűrő, de kb csak 3 évet járattam, mert egy akváriumot eladtam, amiben ez volt és most félre van téve, ritkán használom, ha takarítom valamelyik nagy akváriumot, ahhoz.


Aquael Fan-1 pedig olyan 3-4 éve megy és csendes.

Egyszer oltári hangosan zörgött és sípolt is hozzá, amikor csak félig volt feltöltve az akvárium vízzel és bedugtam úgy, de amikor feltöltöttem elkussolt.

2012. júl. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Platypus ***** válasza:

Hülye kérdés, függőlegesen álltak azok a szűrők? Mert ha nem, akkor a tengely nem egyenletesen kopik, ez a jelenség képes ilyen idő alatt kehessé tenni egy szűrőt.


Amúgy teljesen rendellenes a jelenség, még a gagyibb szűrők is ki szoktak bírni pár évet zajtalanul. Van 6-7 éves aquael szűrőm, ami most is üzemel és semmi hangja sincs. Pedig ez a rosszabb márkák között van.

2012. júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 YourDestiny ***** válasza:

Aquael szűrőm nagyon rég volt, arra emlékszem, hogy elviselhetetlen hangja volt. 3-4 éve vettem egy Resun szűrőt, életem legnagyobb hülyesége volt. 2 hétig ment csendben, függőleges állapotban. Utána elkezdett hörögni, zörögni. Megkentem a tengelyt, enyhe javulást eredményezett, de attól még méterekre elhallatszott a hangja. Később vettem egy Trixie szűrőt, ugyanis gyorsan kellett egy belső. Ekkor már nem a Resun volt életem legnagyobb baklövése. Ő az első tisztításig bírta, ez kb. egy vagy másfél hét volt. 100x megkentem, 100x összeraktam, próbáltam a rögzítésben keresni a hibát, de a szűrőben volt. Ezt hogy magyarázzátok? Óva intek mindenkit az ilyen kialakítású szűrőktől!


Mellesleg ezután vettem meg a PickUp-ot, az kb. 3 hónapig hallgatott, ezután kezdett el zajosodni, de furamód mindig csak a tisztítást követő második napon, számomra a mai napig érthetetlenül. Ekkor lett nagyon elegem, jött a TetraTec, ami bizonyíték arra, hogy nem bennem volt a hiba, hanem a gyártókban.

2012. júl. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Levegőbefújó nincsen hozzá. Néha nekem is ad ki pattogó hangokat, de ha kitisztítom elhallgat. Amúgy nem szoktam olyan gyakran pucolni, eddig legalábbis nem volt szükséges. Most az utóbbi egy hétben csinálja ezt.

Egyébként függőlegesen van, teljesen ellepi a víz és nem rezonál semmi. Maga a szűrő ad ki ilyen hangot...

2012. júl. 23. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!