Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim Aquastar 60 (54l)...

Eheim Aquastar 60 (54l) akvárium szettem van. Ki lehet cserélni a neoncsövet benne? Ha igen, hogyan? (képek->)

Figyelt kérdés

Ilyen az akvárium: [link]

Kb. ilyen a világítása: [link]

[link]


Ki lehet csak a csövet cserélni (15 W, T8), vagy szét kell szedni az egészet?


Köszi!


2012. júl. 29. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne kicserélni, sima páramentes foglalat. Menetes, le kell csavarni azt a fehér részt. Kb. 15 másodperc lehet egy csere.
2012. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De azt remélem tudod, hogy teljesítményben csak ugyanolyan 15W-osat tudsz tenni helyette, legfeljebb a spektrumképe lesz más!
2012. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet semmit tekerni rajta, már néztük. :(
2012. júl. 29. 17:45
 4/14 anonim ***** válasza:

A foglalat szélén az a bordázott rész, az egy külön álló elem, és 100%, hogy le lehet csavarni!

Összesülhetett egy kicsit a melegtől. Próbáld csőfogóval megindítani, csak óvatosan, össze ne törd.

És nyilván, csak a lecsavarható részt csavard.

Ha nincs szerszámod, szedd össze minden erőd, és próbálkozz. Csak nehogy ráfelé húzd!!!


Itt egy kép, nem találtam nagyobbat:

[link]

2012. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
És ha majd visszafelé csavarod, előtte kend be a menetet egy minimális gépzsírral, hogy legközelebb ne szoruljon meg ennyire.
2012. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha szemből nézed a foglalatot, az óra járásával ellentétes irányban kell lecsavarni, mint egy bármilyen jobbmenetes csavart.
2012. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
NA LEJÖTT MÁÁÁÁR?! XD
2012. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Piszkálgatta apám, de nem szedtük szét. Majd mondom neki holnap, hogy így próbálja meg.

Az is a gond szerintem, hogy 4,5 éve üzemel a világítás, és még nem volt cserélve a cső. Gondolom rá lehet szorulva.

Most azt csinálja, hogy leginkább nem világít, aztán fater megpiszkálta világított, behoztam, bekapcsoltam nem volt jó, buzeráltam jó lett, most megint nem jó. 1-2 napja is már olyan vibrálóan világított. A neonnal lehet a baj (mert ugye atomrégi) vagy érintkezési gond?

Amúgy nem tudod kb. mennyibe fáj egy ilyen cső? Állatkereskedésben lehet kapni?

Köszi a választ amúgy! :)

2012. júl. 29. 21:03
 9/14 A kérdező kommentje:
Most megint megnéztem, de nem hogy letekerni nem lehet, hanem mintha oda lenne ragasztva az az elem, amit mondasz, hogy le kell tekerni. Kés hegyével nem tudom elválasztani. Argh, már a tököm kivan az egésszel... Persze a CD-n amit adtak hozzá ilyennek nyoma sincs, hogy mit hogy kell szétszedni... Mindig csak a gond van vele. A fűtő az egy éves garancia lejárta előtt kb. 3 héttel ment tönkre, a szűrő meg 2 hónappal később. Ahhoz képes a világítás jól bírta. XD
2012. júl. 29. 21:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Kés hegyével, nem lehet ilyen kevés gyakorlati érzéked, nem feszegetni kell, hanem csavarni! :)

Nem olyan bonyolult az, csak valamivel jó erősen, stabilan meg kell fogni.

Lehet kontakt hiba is, de attól még a fénycsövet is érdemes cserélni, mert amúgy is ki kéne évente.

Lehet bele kapni halas boltban fénycsövet, csak sajnos elég ritka méret, ezért ilyenből csak spec akvarisztikaiak vannak, ami nem valami olcsó. 3-5 ezer között mozog. Mondjad az eladónak, hogy napfényeset adjon, ne növényeset. 6000 Kelvin körülit.

2012. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!