Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik légpumpa halkabb?...

Melyik légpumpa halkabb? Atman AT-701 vs. Eheim-100 (egyátalán van-e lényegi különbség a 2 között)

Figyelt kérdés
Légpumpát készülök venni, olyan kellene, aminek állítható az elektromos teljesítménye. Le fogom szigetelni ill. felfüggeszteni egy gumiszalagra, viszont ha nagy eltérések vannak zajosságban pumpa és pumpa között, akkor akár kész vagyok megvenni a drágábbat is. Szóval kinek mi a tapasztalata a levegőpumpákkal (nem feltétlen csak ezzel a 2 típussal)?

2012. júl. 31. 21:20
 1/4 A kérdező kommentje:
+ Valakinek van valami jó ötlete, hogy a buborékok keltette zajt hogy lehet csökkenteni? Pl. valami spéci porlasztó ami nagyon apró buborékokat ereszt?
2012. júl. 31. 21:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha zavar a buborék, minek akarsz légpumpát?

Rengeteg porlasztó van, kis bubis, nagy bubis, olyan is, amit állítani lehet mekkorára porlasszon, de nem túl tág határok között.

De ha kicsire porlasztod, akkor hamar eltömődik és a sűrű porlasztókat nehéz kimosni.

Én eddig légpumpából valamikor a földtörténeti kréta korban használtam a legendás ciklon légpumpát, :) meg utána schego-t.

Ezek az adott kor legjobb termékei voltak, és a schero most is vezető márka. Csak erről tudok nyilatkozni, viszonylag halk, jól összerakott erős gépek.

De a sera ; eheimről, és az atmanról is jókat hallottam, kb ebben a sorrendben.

Ugyanaz a technológia, ugyanolyan alkatrészek, nincs köztük olyan nagy eltérés.

2012. aug. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minek légpumpa?

Ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt akkor nem kell légpumpa.

2012. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolj bele:

A tengerben sincs légpumpa hanem hullámzik a vízfelszín és ez beviszi az oxigént a halaknak.

2012. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!