Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akváriumba milyen...

50 literes akváriumba milyen halakat vennétek?

Figyelt kérdés
Képzeljétek el, hogy most van egy vadiúj csilivili berendezett 50 literes akváriumotok. Ezután elmentek egy (avagy több) állatkereskedésbe. Milyen fajtájú, és az egyes fajtákból hány darab halat vennétek?

2012. júl. 31. 21:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
aranyhalat 50 literbe ne, kicsi neki
2012. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az aranyhal amúgy is olyan kommersz, azt még 1000l-sbe se vennék.
2012. aug. 1. 14:07
 13/21 A kérdező kommentje:
A guppit a betta nem bántaná? Úgy tudom betta mellé nem szabad tenni: másik hímet és fátyolosúszójú halakat (guppi).
2012. aug. 1. 14:09
 14/21 anonim ***** válasza:

Én meg a 6. vagyok.

Látod, ezért kérdeztem a szűrőt. Így, az ott leírt társításokat el is felejtheted.

Ilyeneket tehetnél bele:


6 gyöngy dánió + 3 törpe szívó harcsa vagy

8 amanda lazac.


Ehhez a szűréshez úgy kell tervezni a halakat, mint ha 35-40 literes lenne az akvárium!!!

Ennyit bír el!

2012. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
mellékesen az akváriumot csak akkor rendezi be az ember ha tudja h milyen halat akar mert akkor tudja milyen környezet kell bele úgyhogy nem gondolkodik sokat azon hogy mit venne.. mellékesen én csak nevelőnek használnék 50 litert :D de ha kezdő vagy szerintem bőven jó bele pár guppy :D
2012. aug. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Jó valójában nem új az akvárium, hanem ez van itthon, régen kaptam, és most újraüzemelni akarom. Ez van, ezzel kell gazdálkodni, főleg mivel nagyobb akváriumnak nincs helyem. Ez van.
2012. aug. 2. 14:53
 17/21 anonim ***** válasza:

6+14. vagyok.

Nem rossz az, csak gyenge a szűrése. Annyi, hogy kevesebb halat tehetsz bele, hogy egészségesen tarthasd őket. 14 válaszban írtam párat, kb olyan mennyiségben kell gondolkozni.

2012. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Arról mit gondolsz előző: olyan társítás, amibe egy sziámi harcoshal is belekerülhet.

Az ötletet a díszhal.info adta:

"Viselkedés: Magányos, a hímek nem viselik el egymást; kisebb akváriumban, kevesebb társhallal jobban érzi magát, mint egy nagyobb vegyes akváriumban."

A mondat második felétől a lényeges (kisebb akváriumbantól)

2012. aug. 2. 15:08
 19/21 anonim ***** válasza:

A betta tökéletes választás, csak csak nem könnyű társítani.

mert az ilyen kis rajhalak általában minél kisebbek, annál csapat igényesebbek.

Mondjuk úgy szerintem életképes lehetne, hogy 1 hím betta + 6 amanda lazac. Meg esetleg vagy 2-3 db almacsiga.

2012. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Na mondjuk csigát semmiképp sem akarok.
2012. aug. 2. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!