Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30-35 literes akváriumba...

30-35 literes akváriumba milyen, mennyi halat lehet tartani? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Kezdő lennék/vagyok. Olyan halak érdekelnének amiket lehet úgy is tartani, hogy nem kell nekik levegőztető rendszer. Fénycső mindenképp kell, vagy elég mondjuk napos helyre (tetőtér )elhelyezni? Milyen szűrőt vegyek bele?
2012. aug. 3. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
fénycső nem szükséges, helyezd el világos helyen, de levegőztető minden halnak kell, ha nem akarod, hogy szenvedjen és szűrő is szükséges, bemész a boltba és megmondod, hogy 35 literesbe akarsz venni és ad egy abba illőt.
2012. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
de lehet venni egyben szűrő és levegőtetőt, ami nem is nagyon drága, egy 35 literesbe, ha jól tudom 4000 Ft körül van és az komplett levegőztető+szűrő, olyat vegyél és akkor bármilyen halat tehetsz bele, amilyet akarsz, persze csak mértékkel.
2012. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jajj, elhangzott néhány butaság.


Levegőztetőre nincs szükség, csak a szűrőt kell úgy beállítani, hogy fodrozza a vízfelszínt.

Egy kis lámpa kell a növényeknek, ha napos helyre teszed az akváriumot, akkor algásodni fog, persze csak miután 40 fokra forrt a víz. Elég egy Daylight megnevezésű izzó, nem feltétlenül kell ekkora akira fénycső.


Halak... 1 hím betta, vagy 5-6 endler guppi, vagy 6 boraras. Más itt nem fér el sajnos, nagyon kicsi ez a hely.

2012. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tetőtérben, nyáron kb. 35° is van. Inkább máshova helyezzem?
2012. aug. 3. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, 30 fok már nagyon a plafon a halaknál, de 26-28 az ideális trópusiaknál is.
2012. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:

24-28 fok az ideális a legtöbb hal számára. Szűrés nélkül nincs értelme belekezdeni. 1 betta vagy egy kisebb csapat nano jól meglenne, de akár garnélás akváriumot is lehet csinálni belőle, ebben az esetben nincs szükség fűtőre a hidegebb hónapokban sem. Élő növény nélkül szintén értelmetlen dolog lenne megépíteni egy ekkora vízivilágot. Egy nano lámpa tökéletesen megfelelne 30 literhez. Én ilyen vettem nem rég, a kívánt növényektől függően van gyengébb, erősebb:


[link]

2012. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a nano halakat rakhatod bele:

[link]

De figyelj a víz minőségére.(lágy: 15 nk-0 nk-ig)

(kemény(16 nk-30 nk-ig)

nk=német keménységi fok

Ezeket a törpegarnélákat rakhatod bele:

[link]

2012. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!