Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaliforniai vörös rák, kubai...

Kaliforniai vörös rák, kubai kék rák. Szeretnék már tapasztalt rák tartókat kérdezni. Milyen tapasztalatot szereztetek ezzel a két fajjal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Első sorban az érdekelne, hogy mennyire vadak egy vegyes akváriumban, mondjuk mennyire veszélyesek egy Corydorasra nézve és levagdossák e a növények töveit?

A szakirodalmat elolvastam róluk de szeretnék pár saját tapasztalattal rendelkező embert is megkérdezni.

Bármi érdekelne velük kapcsolatban!


2012. aug. 4. 23:35
 1/4 Platypus ***** válasza:

Először is a kubai kék rák nevet felejtsd el. Létezik ilyen faj, de ritkaság, amit véletlenül sem találsz meg a magyar boltokban. Helyette tévesen egy másik fajra használják ezt a nevet, aminek a helyes neve floridai kék rák(Procambarus alleni). Szokták világító kék ráknak is hívni az electric blue szerencsétlen fordítása után. Szóval ha a valódi fajra vonatkozó információkat keresel, akkor így keress.


A lényegi tapasztalat a két rákfajjal, hogy falánk ragadozók és kiirtják a növényeket. Totálisan alkalmatlanok társas akváriumba. A legügyesebb halakat is képesek levadászni, ha máskor nem, álmukban. A növényeket meg vagy megeszik, vagy csak passzióból irjták.


Ha társasba keresel rákot, a narancs törperákot nézd meg. Nem olyan szép nagy, viszont tényleg békés és látványos faj. Nagyobb halak mellett még a márványrák is szóba jöhet, de ez nem annyira mutatós faj és azért nem 100%-osan békés.

2012. aug. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt törpe tarisznyarákom de a növényzetem teljes kiirtása után elajándékoztam őket. A halakat nem bántották. Előbb vagy utóbb tartani fogok újra rákot de akkor csak külön akváriumban.
2012. aug. 5. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:
én guppik közt tartok kék rákot, ritkán el elkap egyet egyet de nem jellemzõ ameddig etetve van rendesen.
2012. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csabeszkusz99 válasza:
0%
Én már jó ideje tartok kubai kékrákot!!! Még nem próbáltam èlő eleséggel, halakkal etetni, de szerintem biztosam megeszi, mert nekem a nagyobbik megette a kissebbiket, de megenni csak a felét ette meg, a többit otthagyta... Anövényeket szinte azonnal kivágja, vagy megeszi ( inkább az utóbbi a gyakoribb). ajánlom a műnövények használatát. Este álzalában felmászik a növények, dísztárgyak tetejére, de az akváriumut nekem még soha nem hagyta el. tulajdonkép minden növényi eredetű táplálékot elfogyaszt nyersen: kukoricát, káposztát, zöldbabot... de a kedvence a borsó. Szinte minden betegségre immunis. szobahőmérsékleten (19-25 celziuszfokon),vízmelegítő nélkül, de azért vízszűrőt használjunk! Én 30 literesden tartom nagyon jól érzi magát... annyi vele a gondom hgy ha kettőt veazel egy két hèten belül egyből szaporodik. petéit magával hordozza...
2012. dec. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!