Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen sok a fogyasztása...

Sznorbi2 kérdése:

Miért ilyen sok a fogyasztása az akvárium feletti világításnak?

Figyelt kérdés

Adott egy Osram QT FIT8 2X18W-os elektronikus előtét és rajta egy Sylvania Gro-Lux 18W, meg egy Osram Biolux 18W.

Ennek a előtétnek a fogyasztása tudomásom szerint olyan 35W/ óra. Akkor miért fogyaszt 140W-ot? Semmilyen rendellenes működése nincs,még csak nem is melegszik az előtét, bekötése az előtéten megadott rajz alapján történt.

Mechanikus időzítőn van a világítás és az időzítő mindössze 1W-os fogyasztással bír egymagában. Német fogyasztásmérővel ellenőrizve!

Vélemény???



2012. aug. 5. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Cserélni kell az égőt. Én is jártam így hiába volt még jó az égő már elöregedett és többet fogyasztott.
2012. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az előtét 3 hetes, a biolux 2 hónapos, a gro-lux pedig 1 hónapos. Mindet boltból bontatlan állapotban vettem.

Majd megpróbálom megmérni még 1X, mert ezt nagyon soknak tartom. Nem az előtéttel lesz a bibi? Szoktak ezek ennyire fogyasztani, ha valamilyen hibája van?

A fogyasztásmérő minden másra a tényleges értékeket mutatja.

Pl. a szűrőkre az egyiknek 3W a másiknak meg 4W a fogyasztása, közben a gyári érték az egyiknél 5W, a másiknál meg 4,4W. Led-es tv-imnél szintén megközelítőleg a gyári megadott értéket mutatja, bár a ledes tv-k más téma a fogyasztás terén.

2012. aug. 5. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy 140 Wattot fogyaszt, az rengeteg :/

Egy sima kompakt izzóval is próbáld ki, hogy arra valósat mér e.

2012. aug. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet kapni neoncső foglalatba építve 60 ledes cuccot, ami 6 Wattot fogyaszt csak, ez 60cm hosszú és 5000 Ft az Atlantiszban. Elég jó a fényereje, bár nem hiszem hogy növényekhez használható lenne. Kis 12 Voltos trafóval megy.
2012. aug. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megoldódott az eset, a relét lekapcsoltam, majd kis idő múlva vissza és azóta teljesen jó a mérés és 33 W-os fogyasztása van(fogyasztásmérő alapján). Ez már jó érték a 36 W-nyi fénycsöveknél, vasmagos előtétnél ez picit 40 W felé mászott.

Köszönöm mindenkinek a segítségét!

2012. aug. 6. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!