Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány guppit és plattit rakhato...

Hány guppit és plattit rakhatok egy 50 literes akváriumba, hogy ne legyenek zsúfoltan? Mennyi legyen hím és nőstény?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok, jól jönne a tanácsotok. :)

2012. aug. 6. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor az első tanácsom, hogy óvatosan bánj az elevenszülőkkel.

Egy akváriumban nemigen akad annyi természetes ragadozó, ami kordában tudná tartani az állományt, és pár hónap alatt úgy elszaporodnak, hogy akvárium hegyekből fog állni a lakásod. Eladni teljesen lehetetlen őket, elajándékozni is nagy szerencsével, és állandó túrával, bajlódással jár.

Ráadásul egy idő után megjelenik a beltenyészet, és az azzal együtt járó genetikai leromlás.

És akkor még nem is 1 csapat elevenszülőt akarsz, hanem egyből 2-t.

Ez így elég meredek lesz hosszú távon.

Én legalább a guppikat úgy csinálnám, hogy csak hímeket raknék. Azok kisebbek is, (így több elfér) színesebbek is.

Mondjuk 6 db hím guppi.

Hozzájuk mehetne 4 db platti, fele-fele arányban a nemeket. Részemről én abból is csak hímeket tennék, de egy kezdőnek nagy élmény az elevenszülők szülése, és nem fosztanálak meg ettől a tanácsaimmal.:)

Hozzájuk mehetne még algázónak szintén 4 db törpe szívó harcsa.

Forrázott, főtt zöldségfélékkel készülj az etetésükre, mind3 fajta szereti ezeket.

2012. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :) Azt még kifelejtettem, hogy örököltem az akváriumot, és van már benne 3 guppi (2 hím, 1 nőstény), és egy hím platti, valamint pici csigák.
2012. aug. 6. 11:21
 3/3 anonim ***** válasza:
arra figyelj, hogy ne legyen kevesebb nőstény, mint hím. Mivel a hímek állandóan kanosak, és széthajtanák a kevés nőstényt :D
2012. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!