Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorlás halakat lehet együtt...

Darkkingdom kérdése:

Vitorlás halakat lehet együtt tartani 2 márványsügérrel? Természetesen Megfelelő felszereléssel és méretű aksiban!

Figyelt kérdés
A kérdésem onnan jött,hogy ha jól tudom mind a kettő Amerikai sügér...Nah most nem tudom ez meniyre mérvadó?Ja és természetesen mind a kettő faj kicsiként kerülne bele vagy esetleg picit a vitorlások nagyobbak lennének kezdetben!
2012. aug. 13. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A márványsügér 100%, hogy megöli a vitorlásokat. Én is nagyon szeretem a márványsügéreket de csak külön nekik berendezett akváriumba ajánlatos tenni őket.
2012. aug. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne próbáld ki. A márvány egy nap mikor megnő és éppen éhes, akkor elkapja. Frenatusszal tartottam 20 centis márványt anno, azt az egy halat nem kapta el, pedig a freni nem volt nagy hozzá képest.
2012. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hable: szerencséje volt a Frentusznak mert a rokonomnál letépték a farokúszója jó részét pedig mellette nőttek fel. Az összes többi halat is megölték beleértve a vitorlásokat is.
2012. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tényleg? Hát akkor azt se próbáld ki.

Az enyém ezekszerint nem volt annyira agresszív. [link]

De ő mondjuk egyedül volt. Engem se támadott meg, de az tény, hogy bármilyen kis halat gond nélkül benyelt. Csak a frenatuszt nem és nem tudom hogy azt mért nem.


Az enyémnek lehet hogy nem volt foga. Néztem mikor kinyitotta a száját, de nem láttam a fogait, ezért annyira nem féltem tőle :) persze lehet hogy kellett volna. De szerencsére nem bántott, bátran nyúlkáltam az akváriumban mellette, még néha meg is akartam volna simogatni, csak azt már nem mertem. Pedig sokszor játszotta nekem magát, színészkedett, meg bújócskázott előlem, néha meg kijött, pakolta a dolgokat, minden nap rendezgette az akváriumot, játszott. Ennél értelmesebb halam még nem volt.

2012. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Nem jó, a márványsügér nagyon kevés hallal társítható. A vitorlást szétszedné. Nagyobb testű, idegbetegebb sügérrel, synodontissal vagy egy jókora plekóval érdemes összeköltöztetni.
2012. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most meg egy nyolcsávos gyönygyügért fogtunk és azt nevelgetem. Még csak 6-8 centis, de ő rosszabb mint a márvány, mert a saját fajtársait is képes megölni, de mivel nincs neki, így nem fogja. Neki csillogó kék mintái vannak. Fiatalon még nem annyira színes, de már látszik hogy szép hal lesz belőle.
2012. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megmutatom a gyöngysügeret is:

[link]

Az akvárium folyamatos változásban, most eggyel nagyobba tettem azóta.

2012. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen ha csak egy van akkor még van esélye pár halnak mellette de kettő már összeáll és párban levadászik bármit amit csak tud. Az emberre egyáltalán nem veszélyesek nem pirája :) azért megcsíp ha nagyon zavarod de nem okoz maradandó vagy nagyon fájdalmas sérülést. A halak között nagyon intelligensnek számít! Én a kérdező helyébe csak 2db-ot tartanék (1 pár)
2012. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 YourDestiny ***** válasza:

Mellesleg a pirája akváriumi körülmények között piszkosul fél az embertől, és az emberi kéztől :)


Hable, fogtatok? Hol? :)

2012. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Margitszigeti tóbol.
2012. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!