Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 l-es akvárimba hány db...

Dávid0505 kérdése:

25 l-es akvárimba hány db halat tehetnék bele? és küldenétek képeket olyan halakról amelyikek nagyon szaporák (szapaorodó)?!

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

30 liter alatt nem lehet halat tartani! -( ez jogszabály!!)

DE:

Tarthatsz garnélákat is, azok aztán "szaporák" ! :))

[link]

Én a Red Cherry-t ajánlom, vagy a Yellovot , de külön, mert ha párosodnak barnák születnek. Persze ezeknek is kell szűrő.. stb..

2012. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 godapofis ***** válasza:
En is aszt mondom nem SZABAD kisakvariumba halat tartani csak max gyogyitasra 1-et, szoval ha nincs penzed venni egy akvariumot csinaly egyet, uvegesnel vagazsd ki a megfelelo meretet, asztan meg veszed a hozavalokat, vizszuro, melegito, ajzat, novenyek es dekoracio a levegosztetot nem irtam mert ha llabirint kopoltyusokat tartasz maid arra nem lesz szukseg
2012. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 godapofis ***** válasza:
Csak ugy emlitem a labirint kopoltyusok koze tartoznak a kulonfele guramik, sziami harcoshalak, stb, nagyon szepek, de minimum 80-90L legyen az akvarium, sok szerencset
2012. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:

Tény, hogy 30 az alsó határ, de szűréssel, fűtéssel, növényekkel egy betta elvan benne. Ha nem tetszik, akkor 5-6 nanohal az alábbiak valamelyikéből, vagy garnéla.


[link]

2012. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

30 liter igaz a legalacsonyabb literes aksi amiben lehet hal, de most 5 liter ide vagy oda mehet bele:

4 hím guppi

VAGY

1 hím betta

VAGY

6 db nano mini rajhal mondjuk 2 cm-esek.

2013. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk 25 literesbe, ha nincs agyontömve kövekekkel stb (tehát viszonylag sok víz van benne) akkor már nyugodtan tarthat halat, ez esetben azonban pont nem indokolt gyors szaporodásút választani. Ha mégis, akkor jó tűrőképességű a Heterandria formosa és kisebb mint a guppi. De itt lehet még megemlíteni az endler guppit is, ha a látvány is fontos. Ha nem cél a nagy szaporulat, akkor jobb lenne ennél is kisebb halakat választani mint a törperazbórák (ahogy előttem írték, 6 fős csoport elég belőle). Mellettük 20-30 red cherry garnéla is elfér ekkora akváriumban.
2013. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!