Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit lehet tartani benne?

Mennyit lehet tartani benne?

Figyelt kérdés
egy 120l akváriumban megfelelő szűrés és növényzet mellett, hány db guppit vagy xifót lehet maximum tartani

2012. aug. 18. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Guppiból szerintem olyan 15-20 körül, xifóból kb. 5-8-at tarthatsz. De amúgy a díszhal.infon le van írva minden halhoz, hogy literenként hányat tarthatsz.
2012. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
6 xifót és 8 guppit mondjuk.
2012. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor melléjük már más nem is mehet? ugye?
2012. aug. 18. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Könnyebb bánni velük, ha kevesebb van, takarítás szinten.
2012. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Harcsákat mindenképp rakj. Nagyon jó takarítók. Torokátumharcsát, páncélosharcsákat és ancikat nyugodtan rakhatsz. Plusz néhány neon is mehet bele. De én nem ajánlom, hogy xifót guppival tarts. A xifó elég agresszív hal. Tapasztalatból mondom.
2012. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen algaevőt lehet rakni pl kisebbek közül 4db törpeszívóharcsát. Talaj takarításra meg páncélos vagy törpe páncélos harcsákat, ők a lesett kajákat felszedik.
2012. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YourDestiny ***** válasza:
A neonhal is elképzelhető, ők is szívesen felcsipegetik a leesett ételmaradékot. A neon mellé vehetsz 1 pár törpegurámit, a szifóval is megvan. De ha a guppi - szifó pároshoz ragaszkodsz, akkor 8 - 8 hal elképzelhető. Ha van külső szűrőd, akkor néhány harcsa is belefér.
2012. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem a 60 literesben volt hogy 100-110db guppi is úszkált, nekem sosem panaszkodtak!
2012. aug. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, hogy elolvasta a kérdésemet és fordított rá időt, az utolsótól kérdezem nem sok az egy kicsit akkor az én 120l esembe, 200 db is elférne a te általad írtak lapján, az már sok egy kicsit nem? még nincs benne hal most akarok venni bele
2012. aug. 20. 07:35
 10/11 YourDestiny ***** válasza:

# 8 nem panaszkodtam, mivel nem tudnak. Ha a hal beszélne, ordítottak volna. Valószínű, hogy sose végeztél ammónia és nitrit tesztet.


Kérdező: ha hosszú távon egészséges, normálisan fejlődő halakat akarsz, és nem szeretnél esélyt adni az algáknak, halbetegségeknek, nem szeretnél büdös, ködös vizet, akkor nem szabad az ilyenekre hallgatni, akik mégcsak egy sort se olvastak el soha a szakirodalomból.

2012. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!