Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tavi narancssárga aranyhalak...

A tavi narancssárga aranyhalaknak miért van fekete utódjuk? Ha az ős-kárászra ütnek vissza, akkor miért nem ezüstösek? Nem értem.

Figyelt kérdés

2012. aug. 19. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert szerencsés vagy.
2012. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ennyit találtam róla:


Kárász pontyok alfajai:

- Kelet-Ázsiaában (C. carassius) * 1

- Nyugaton (C. gibelio) - ez honos vizeinkben * 2


1.* Az Ázsiainak az egyik alfaját, az aranyhalat (Carassius auratus) háziasítottak Kínában és annak több különböző fajtáját fejlesztettek ki, melyek mérete, alakja, színe különböző (fehér, sárga, narancs, piros, barna és fekete ismert).


2.* A természetben található, C. gibelio barnás - olajzöld.

2012. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mekkorák az utódok? Mert ha kicsik, akkor persze hogy feketék, majd kiszínesednek. Ha már nagyok, akkor passz.
2012. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A legtöbb olyan ami már 6-7 centis és még fekete, és több olyan is van ami 2-3 centisen már aranysárga, vagy sárga-fekete mintás. A feketék későn érők:)? Vagy ilyenek maradnak? Nekem így is tetszenek, csak fura.
2012. aug. 20. 06:01
 5/9 Anna9 ***** válasza:
az aranyhalak csak nyolc hónapos koruktól kezdenek el szinesedni
2012. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez oké, van több fekete 5-6 centis, viszont: 3 centis narancssárga picik is vannak. Ezt nem értem.
2012. szept. 16. 08:07
 7/9 anonim ***** válasza:
genetika
2012. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

genotípus és fenotípus


Ha egy előző írás alapján, x hónaposan majd kisárgulnak ... .

Lehet ha két sárga gén van, a genotípus és fenotípus "egyből egybe vág", és ha de annál ahol az mondjuk egyik nem domináns sárga, ott majd mondjuk lehet csak nyolc hónaposan jön elő a gének szerepe a "sárgaságban". ;-)

2012. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az egyik mama-halnak a színe amikor megvettük olyan volt mint a pontynak, barna, alul sárgás átmenettel. Szóval kicsinyített ponty, azért is tetszett meg. De ezen a nyáron teljesen narancssárga lett. Lehet hogy ennek vannak a fekete utódai?

Ha színfokozós halkajával etetünk, akkor ezeknek a feketéknek melyik színét fokozza, a feketét vagy a sárgát??

Vannak még hülye kérdéseim:))

2012. szept. 24. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!