Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudok megszabadulni a...

Hogy tudok megszabadulni a kék-zöld algától?

Figyelt kérdés
Az akváriumom 31 literes a benne lévő növények HC "cuba" és Hydrocotyle Tripartita Japan.A tlaj amazóniai aprószemcsés tápozás és co2 van.Az akvárium lakói 6db sakura garnéla.
2012. aug. 19. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt kékalga a hc cubán, pedig szárazon a víz fölött növesztem egy vasfára, felülről folyik rá a víz és úgy is lett kékalga rajta. Aztán arrébb raktam, mert nagyon sütötte a másik lámpa, ami a szobanövényeimet süti, és csináltam teljes vízcserét, utána valahogy elmúlt, pedig ki se válogattam, szárazon nem tudom leszívni.


Szóval szerintem csinálj néhány teljes vízcserét, meg a fényen változtass valahogy.

2012. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Kékalga két dologtól szokott lenni. Az egyik, ha nincs elég nitrogén az akváriumban. A másik, ha túl sok az ammónia. Szerintem a szűrés körül kell keresni a probléma megoldását.
2012. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 godapofis ***** válasza:
16%
A te problemaid a kovetkezok: Magas nitrát és foszfát értékek  A víz eros levegoztetése  Alkalmatlan megvilágítás, azonali teendo  Nagy víz csere, és a lepedéket a csovel lehetoleg teljesen szívazsd le  Hajtsal végre sera baktopur direct kezelést 5 napon át, emellett a megvilágítást kapcsold ki, adott esetben sötétíts el teljesen
2012. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 godapofis ***** válasza:
16%
Ja, es a megelozes erdekeben csinalj hetente 30 %-os víz cseret  Adjal a vízhez sera morena terméket  Magas pH és KH értékeknél tegyel a szırobe sera super peat terméket
2012. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban bg-alga, akkor (mivel ezek baktériumok) antibiotikumokkal (többfélével egyszerre) és elsötétítéssel lehet kiirtani.
2012. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Viszont ha sikerül kiírtanom akkor utána mennyi esély van rá hogy újra kialakul?
2012. aug. 19. 16:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Leszívod és ha sűrűn cserélsz vizet nem fog visszajönni. Ha elhanyagolod akkor vissza fog.
2012. aug. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!