Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyért ilyen rondák a guppiaim?

Milyért ilyen rondák a guppiaim?

Figyelt kérdés
Kb. 6 éve van folyamatosan akváriumom, volt olyan hogy egyszerre több is. Jelenleg egy 60 literesbe tartok guppikat egy fél éve. Először 6 db felnőtt méretűt vettem a teljesen beállított medencébe.( Szűrő, levegőztető, melegítő, tiszta környezet.) Tök jól elvoltak, szaporodtak... A "kicsik" 3 hónap után sem voltak akkorák mint szüleik, kb. a felük. Pedig, jó tápon neveltem őket, ugyanabban a medencében. Az "ős szülők" már többször hoztak világra kicsiket, de ők ugyanilyen pöttömök maradtak mint testvéreik. Nem értem... miért? A másik dolog az... hogy nem lettek színesebbek sem. Volt már 1x génállomány frissítés is... de nem jártam sikerrel. Most ott tartok hogy fél év után egy csomó mini guppim van akik már felnőtt méretűek kellene hogy legyenek. :/
2012. aug. 20. 12:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy azért rondák, mert van néhány szülő akiknek, megferdült a gerince... :/
2012. aug. 20. 12:03
 2/7 Platypus ***** válasza:
Vízminőség problémának hangzik. Milyen szűrésed van, és milyen gyakran cserélsz vizet?
2012. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kicsi az akváriumod. Lehet, hogy mondják, hogy az akváriumméret nem gátolja meg a növekedést megfelelő táplálék mellet, hülyeség. Például egy xifó akár 10 centisre is megnőhet 300 literben, de ezt 100 literben nem fogja elérni. Ez ugyanígy van a guppival is. Bonsai-hal lett belőlük. Ha fel akarod őket nevelni, rakd őket nagyobb akváriumba.
2012. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezeken kívül pedig akármilyen jó is a táp, az mindig csak táp marad. Normális kaját kell adni neki, ilyen műanyagokat csak hetente 1-2 alkalommal. A fő táplálékuk főtt zöldségpürék, fagyasztott kajával kiegészítve.

Elegendő hely is kell nekik, és a megfelelő szűrés mellett a vízcserékre is ügyelni kell!

2012. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...Ezek a gerinc problémák amúgy általában génhibák miatt vannak.
2012. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vízminőség, helyhiány, beltenyészet, ez mind okozhatja
2012. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ugyan az a problémám volt! Adj neki élő szúnyoglárvát. Nyáron tegyél ki egy tálba vizet és kb. 1 hét múlva benne lesz minden féle lárva. Ezt kell nekik beönteni.
2012. aug. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!