Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem lenne túl hosszú az akvárium?

Nem lenne túl hosszú az akvárium?

Figyelt kérdés
115x30x35cm méretű 121L merevítéssel 6mm üvegből ?
2012. aug. 20. 16:58
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Én szeretem a hosszúkás akváriumokat, de szerintem ez már elég aránytalan, valamint túl keskeny. Egyébként ilyen hossznál már 8-asból csináltatnám.
2012. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég érdekes.

30 cm-es szélesség nem ad túl sok lehetőséget, hogy "mélységében" berendezd az akváriumot.

Mindenesetre az biztos, hogy a vízforgatásra ügyelni kell.

2012. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Arányaiban ilyen lenne ha 35 magas és 115 széles:

[link]

és talán így kéne merevíteni:

[link]

8-as üvegből biztos masszív lenne, de 6-osból nem tudom.

2012. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha van középen merevítés, elég a 6-os üveg.

Lesz benne egy 30 cm-es vízoszlop, ez nem egy nagy kaland.

Középső merevítéssel fel lehet osztani az aksit 2×50 cm-re.

Ez gyakorlatilag alig nagyobb mint egy 54-es akvárium, amit 4-esből csinálnak.

2012. aug. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Ne feledjük, hogy az akváriumragasztó ereje a toló és nem a nyíróerőben rejlik. Igaz, nem akkora akvárium de ha hosszú távra szeretné, én mindenképp a vastagabb üveget választanám, akkor mindegy, hogy a merevítés az üveglapok közé kerül, vagy a front és hátsó üveg tetején csücsül majd. Az enyém a két szélénél van erősítve, igaz középen van is 2 mm egy méteren, mindkét üveglapon.
2012. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem a tetején csücsül, hanem 6 milivel lejjebb, akkor rá tud rakni 2 üvegtetőt. Ha a tetején csücsül akkor meg tető nélküli lehet és az szebb szerintem. Sőt a legszebb (számomra) ha merevítés sincs, de ahhoz vastagabb üveg kéne.
2012. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Igen, ekkora hossznál merevítés nélkül kéne a 10 millis üveg.
2012. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:
Mivel 30 centi a legrövidebb oldal, ezért csak kistestű halakat lehetne bele rakni. Hiába hosszú, ha még egy rendes kanyart se tud bevenni benne egy nagyobb hal. A berendezése meg egy rémálom lenne, 0 térhatást tudnál elérni ilyen arányokkal.
2012. aug. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem 90cm hosszú 40 magas x 35 mély nekem is 6-os üvegből van elvileg van rá szivárgási garancia csak nem tudom meddig és nem robbant még szét igaz, hogy a tiéd 25 cm hosszabb, de ha tehetném én is hosszabb vennék e helyett a következőt direkt hosszúra és magasabbra fogom csinálni(tatni), szép, ha hosszú szerintem
2012. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!