Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mitől lehet?

Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy új szűrőt ( 800 l/h -ás külső szűrőt , egy 400 l/h -ás belső szűrő helyére). Egész nap ment az új szűrő, és ma reggelre 2 neonhal halt meg. Eddig fél év alatt egy se hunyt el, most meg hirtelen 2 is. Az új szűrőtől lehet vagy mitől? Egyébként nem viselkedtek, még furán tegnap. Most is még másik 2 egy kicsit furán viselkedik( egy helyben úszkáltak ). Az aksim 112 literes, 6 neon, és 2 guppi van benne.
2012. aug. 21. 15:01
1 2 3
 1/26 YourDestiny ***** válasza:
71%
Mivel a régi szűrőt gondolom kivetted és az új szűrő nincs beállva, a biot gyakorlatilag kilőtted. A belső szivacsát bele kellett volna nyomkodni az akvárium vizébe, vagy minimum jól meglocsolni a külső töltetét Nitriveccel. Hacsak a szűrő nem Eheim, a gyári töltetet cseréld le, az AquaNova, Tetra, Atman stb. szűrőknél ezek sz@rt se érnek. Engedd ki a vizet, holnap csinálj egy nagyobb vízcserét, és az etetéssel óvatosan az első két hétben.
2012. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mivel a szűrő Atman, így holnap kicserélem benne a szűrőanyagot, illetve holnap csinálok egy vízcserét. Az etetéssel hogy érted hogy óvatosan? És még a héten hozhatok neonhalakat, mert ezt eltekintve jól érzik magukat? Vagy még várjak több időt új halak vételéig?
2012. aug. 21. 15:12
 3/26 A kérdező kommentje:
És most kikapcsoltam az új szűrőt. Ez jó? Vagy kapcsoljam vissza?
2012. aug. 21. 15:27
 4/26 YourDestiny ***** válasza:
71%
Miért kapcsoltad ki a szűrőt? A szűrést tilos kikapcsolni! Beállt akváriumnál érzékenyebb halak esetén néhány órás áramkimaradás végzetes lehet, neked viszont az a dolgod, hogy a szűrőbaktériumokat sürgősen kialakítsd. Ez kb. minimum két hét, hogy elegendő mennyiségben legyenek ahhoz, hogy a halaid által termelt ammóniát lebontsák. Ahhoz, hogy a hal ürítsen, kaja kell, éppen ezért kell vigyázni az etetéssel. Ha 1-2 napot kihagysz, az se baj, a halak bélrendszerének is jót tesz.
2012. aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 YourDestiny ***** válasza:
71%
Szűrőanyagnak a Siporax-ot ajánlom. Nem a legolcsóbb, de 2 liter elég belőle. Hosszú életű, a legkevésbé fojt és hatékony. A lávakő és effélék erősen visszafogják a teljesítményt, az olcsó kerámiákat el kell felejteni, legfeljebb ülepítésnek jók. A biolabda lehető legrosszabb szűrőanyag, mégcsak ne is gondolj rá. Mi van benne gyárilag?
2012. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Szűrő kőzetek, és valamilyen labda, de nem bio-labda,hanem valamilyen kőzet, barna színű labda formájú valami. Két rekeszbe van a kőzet, és egyben pedig a labda.
2012. aug. 21. 15:52
 7/26 bamboochatheone ***** válasza:
Ha Atman akkor gondolom agyaggolyó, szivacs, lávakő, bio-max kerámiagyűrű és perlonvatta vagy legalábbis ez volt az én töltetem a 3336-ban.
2012. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Akkor most mit csináljak? Tegyek Nitrivecet a szűrőbe, cseréljek 30%- os vizet és hagyjam hogy menjen a szűrő?
2012. aug. 21. 15:55
 9/26 YourDestiny ***** válasza:
71%

Igen. A klóros vizet ne öntsd bele, kinyírod vele azt a kevés bacit is, ami van. Engedd ki egy vödörbe, 12-24 óra alatt a klór elillan.


A gyári kerámia alulra tökéletesen megfelel. Kell rá egy szivacs, aztán jöhet a Siporax, felé a lávakő, és a sort zárd egy másik szivaccsal (ami kevésbé durva, vagy amilyen van). A perlonvattát szerintem vedd ki, a lávakőnél is jobban fojtja a szűrőt, ezenkívül hamar eltömődik és csak a baj van vele. Végülis csak Sipot kell venned, semmi mást. Ha a lávakő marad, akkor 1 liter is elég lehet, nem tudom mennyi fér bele, illetve mennyi szivacs van a szűrőben gyárilag.

2012. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 YourDestiny ***** válasza:
71%
Ja igen, ha van benne szén, azt ne használd.
2012. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!