Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó párosítás 80 literbe?

Ez jó párosítás 80 literbe?

Figyelt kérdés

Meggyhasú sügér (1 hím, 2 nőstény)

Közönséges pillangóhal (2 darab)

Fecskefarkú üvegharcsa (5 darab)

Közönséges molnárlazac (8 darab)

Kongói hátonúszóharcsa (3 darab)

Rengeteg Anubias nana és barteri


2012. aug. 23. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem!!!

Ez brutálisan sok!


Ezek mind nagytestű 10 cm fölötti halak. Ha csak a cm/l arányt nézzük, ekkora halaknál 4 litert is kell számolni kifejlett méretük centijére.

Csak egyedül a 8 db molnárlazacnak dupla ekkora akvárium kéne.

10 cm fölötti, aktíz, gyors úszású halak, egy 80 literesben fel se tudnának gyorsulni.


1 pár meggyhasú

1 pár pillangó

3 hátonúszó


Ennyi fér el ilyen termetű halakból.

De ez sem valami szerencsés összetétel, mert a pillangó egész nap fent pihen mozdulatlanul, a hátonúszó valami alá szintén elbújik, gyakorlatilag a 2 meggyhasút létnád egész nap.


120-140 literre:

6 üvegharcsa

6 molnárlazac

2 pillangó.

vagy

3 meggyhasú

6 molnárlazac

2 pillangó

2012. aug. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A díszhal.info azt írta, hogy ezek mind 80-100 literbe való halak. Azért gondoltam rájuk. Namármost az egyetlen, ami ezek közül megvan, az 1 db pillangóhal. De ő már régóta. Dél-Amerika akváriumban élt együtt, de a többit eladtam. Esetleg tudnál valami pontylazacot, ami afrikai és tartható ekkorában?
2012. aug. 24. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt biztos hogy nem ír olyat a díszhalinfó, se semmilyen más szakirodalom, hogy 8 db molnárlazacnak elég lenne 80 liter, vagy akár kevesebbnek is.

Másrészt a többinek lehet hogy elég, de nem egyszerre az összesnek!


Ilyen méretű afrikai biotópot nem egyszerű összehozni, pontylazacokkal meg szinte lehetetlen.

Amúgy se valami elterjedtek Afrikában.

Inkább valami ikrázó fogasponttyal próbálkoznék, néha elég érdekes változatokat ki lehet fogni belőlük.

Általában 1 fajból 1 család tartható 1 akváriumban, 1 hím, 2-3 nőstény felállásban.

Csak az a baj velük, hogy nehéz őket társítani.

Mondjuk 2 család elférne különböző (kisebb)fajtákból.


A pillangóval viszont lehetnek összetűzések, mint mondtam, nem egyszerű a társítás.

A fogaspontyok is a vízfelszín közelében szoktak lenni, és a pillangó elég agresszív tud lenni.

És a vízkeménységre is figyelni kell, valamelyiknek lágyítani kell.

2012. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, őket is néztem. Aranyos kis halak, csak szerintem az ilyen cifra fogaspontyszerűségek megévődnének a pillangóhal által. Amúgy most láttam egy másik esélyes pontylazacot. Afrikai nagypikkelyű lazac. Ő róla mit gondolsz? 100 literre ír 6-8 halat. Vagy az kongói kúszóhal vagy zebra bozóthal jobb lenne? Ezek amúgy vannak egyáltalán kereskedésben? :D
2012. aug. 24. 14:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán szoktam ilyenekkel találkozni.
2012. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!