Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az a zöld alga szerű...

Mi az a zöld alga szerű dolog, azon a kövön a teknős mellett? Mi a pontos neve?


2012. aug. 27. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na, azok a halak se lesznek hosszú életűek...


Amúgy nem csak szerű, hanem tényleg az. Zöld fonálalga. Magától nőtt oda.

2012. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és hogyan érhetem el, hogy az én akváriumomban is kifejlődjön? mert nekem nagyon tetszik
2012. aug. 27. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, csak a kiirtásához értek. :)


Amúgy a linkelt videó állattartás szempontjából hagy némi kívánnivalót maga után, eleve egy halas akváriumba tekit tartani nem valami jó ötlet, tehát a tulaj pont leszarja a halakat.


Ez azért fontos, mert ha ezt halas akváriumba akarod megcsinálni, az elég rizikós.

Az alga (ilyen mennyiségben) mindig a rossz vízminőséget jelzi, rossz vízben pedig csak kínozni lehet a halakat, nem tartani.

A videókészítőt mondjuk ez nem különösebben érdekelheti, tekintve, hogy kajának tartja a halakat...


Ha teknős akváriumba kell, akkor erős, hideg fehér fénnyel világítsd meg és valószínűleg fog nőni az alga.


Végül is halas akváriumba is megcsinálható, csak elég rizikós ilyennel kísérletezni. Sok ammónia, nitrát kell hozzá, viszont ez gyenge szűrést jelentene, és ha ezeket az anyagokat nem hasznosítja az alga maradéktalanul, az mérgező a halakra!

2012. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen teknős akváriumról lenne szó:), vannak halaim is, persze én nem együtt tartom őket, de ott sem terem ilyen maximum csak az üveg zöldül be néha, de arra meg ott a mágneses kaparó.
2012. aug. 27. 20:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a tekinek van uv, akkor az jól jöhet, ha nincs akkor ha van lehetőséged, próbáld megvilágítani a vizet valami brutál gyilkos 10000 kelvines csővel.

És kell valami érdes felület is, amire jól tapad a fonálalga.

A erős áramlást is szereti! Gondolom van valami szűrőd, rakj elé köveket az áramlásba.

Meg tehetsz be jávai mohát, az is hajlamos fonálalgásodásra, talán arról is átterjedhet, de ez már nem biztos.

2012. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De undormány egy állat! Mellesleg nem vettetek észre 2 percnél valami különöset? Az egyik hülének mi nőtt már a páncéljára? Mint valami ecsetalga :D
2012. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát hogyha az nem tetszik, akkor ezt nézd meg XD

http://www.youtube.com/watch?v=5Rh35dHcbgk

2012. aug. 27. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Úristen, szegény teknős...

Se kimászó, se semmi, csak a mocskos soha le nem cserélt víz, és még van pofája egy ilyet közzétenni.


Egy szebb, igazságosabb világban az ilyen retardált barmokat következmény nélkül agyon lehetne verni lapátnyéllel.

Az emberiség söpredéke.

Én szégyellem magam, hogy egy fajba tartozom az ilyen szennyeződésekkel.

2012. aug. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:

Szakállalgának hívják, magyarul nem sokat találhatsz róla, beard algae néven viszont nagyon is sokat. Ez az alga a növénymentes vagy a kevés növénnyel rendelkező akváriumokra jellemző. Nem feltétlenül jelez rossz vízminőséget, ha nincsen konkurencia növények formájában, akkor kiváló vízértékek mellett is elszaporodhat. Mivel ez az alga a zöld növényekkel azonos színanyagokkal rendelkezik, sima 6500K-s fény a legjobb neki. Ha jó erősen megvilágítod az akváriumot, akkor előbb-utóbb elő fog kerülni valamelyik rokona.


A teknős mellé halakat telepíteni tényleg barbárság, vagy felelőtlenség, ha nem direkt csinálta, hanem tudatlanságból. Azt viszont, hogy nincs kimászó, nem lehet biztosra mondani. A bal oldalon van egy szikla(1.50-nél), amelyik kiér a vízből, tehát valamilyen szinten biztosan van valami kimászószerűség. A jobb oldalt meg nem is mutatja.

2012. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a 7. komment videójáról beszéltem!
2012. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!