Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím és nőstény red cherry...

Hím és nőstény red cherry különbség?

Figyelt kérdés
Van 2 red cherrym. Az egyik biztos hogy nőstény (nagyobb a másiknál és színes). A másik nekem hímnek tűnik, de nem vagyok benne biztos. Lehetséges, hogy egy nőstény is annyira színtelennek tűnjön mint egy hím? Ha igen és esetleg két nőstényem van, akkor mi okozza, hogy ennyire azonos tartási körülmények miatt az egyik színes, a másik színtelen?
2012. szept. 2. 12:00
 1/2 YourDestiny ***** válasza:
A hím karcsúbb és kevésbé színes, ahogy írod. Előfordul, hogy mind kifakulnak, ez általában akkor van, ha stresszesek vagy valami nem tetszik nekik. Normális körülmények között a nőstény pirosabb. Színtelenebb nőstények persze származhatnak pl. nem szelektált állományból, viszont ha kereskedésből van, ennek nem lenne szabad előfordulnia.
2012. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez azért is lehet mert kevesen vannak és ezért nő a veszély érzetük. Nálam 6db-al indult a társulat mára legalább 60db van de azóta színesebbek mióta többen vannak. A táplálástól is függ mert nálam ha rendes zöldet kapnak mindig jobban kiszíneződnek de ha tartósan táppal etetem őket akkor kicsit fakóbbak.
2012. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!