Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok....

Ildi0510 kérdése:

Kezdő akvarista vagyok. Vettem egy 54 literes akváriumot. Abban szeretnék tartani 2 anci algaevőt,2 fekete mollyt,2 xiphot,6 neonhalat, almacsigát. Meglennének egymással? Milyen növényzetet ajánlatok ami nem kényes és milyen ajzatot?

Figyelt kérdés

#neonhal #almacsiga #fekete molly. 54 literes
2012. szept. 4. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

NEM!


Molly: Minimum 90 liter!

xipho: Minimum 100 liter!

neonhal: Minimum 70-80 liter!

anci: Minimum 90 liter!


Hát, ez így nagyon nem jó. Más halakat kellene nézned!


www.diszhal.info -oldalon látod,hogy hány liter kell a halnak!


A növény az attól függ,hány W a világitás!

A talaj legyen sötét, pl. bazalt

2012. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi

15W a világítás

guppit és törpe szívóharcsát tarthatnék mézgurámival vagy vörös karcsú díszmárnával?

2012. szept. 5. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:
márna és gurámi nem kéne de molly amugy elvan nekem a 40es akváriumban és sokat szaporodtak most már csak pár van de régen nagyon jol érezték magukat a neonok is ancim is van sok és szaporodik 40esben! almacsigával vigyázz megeszi növényeket!
2012. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Tisztában vagyok vele ez lejárt kérdés, biztos van már akváriumod. De nem értek egyet az első válaszolóval a halakat illetően.

Neonhal-->60 literesbe is van.

Illetve 60 literesbe még TOROKÁTUM halat is beletettem. Ha jól van etetve az sem bánt senkit.

2013. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is tisztában vagyok vele, hogy lejárt kérdés, de a torokátum harcsával nem az probléma, hogy már halakat elfogyasztana, maximum apró növendékhalakat, de azt szinte bármely faj szívesen fogyasztja, akár a guppik, vagy a mexikói kardfarkú hal is. A probléma az akvárium mérete, közel 20 centisre nőnek meg, 150 literes akváriumra van szükségük.

A neonhalaknak pedig nagy 60, de inkább 80 centis úszótér kell, mivel nagy mozgásigényű rajhalak. Ami azt jelenti, hogy 10 egyed alatt nem érdemes tartani. Nem pusztulnak el, mert nem terhelik túl a vizet, csak szenvednek.

A másik "40 literesbe mehet molly" válaszra is rákontráznék, 6-8 centisek és az elevenszülők annyira szaporák, hogy az, hogy szaporodnak nem jelenti, hogy jól lennének tartva.

2016. jan. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!