Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen olcsó, könnyen beszerez...

Milyen olcsó, könnyen beszerezhető talajt használjak?

Figyelt kérdés
Most vettem egy 40 literes akváriumot, amiben szeretnék pár guppit tartani, de nincs itthon semmi talaj. Mit használjak? Sóder esetleg jó lenne? Vagy mi lenne jó?
2012. szept. 6. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jó a folyami kvarchomok, bár a világosabb fajta elég könnyen algásodik.

Ilyenek is jók, ezek is természetesek, olcsók, talán tüzépen is vannak, de rendelni is lehet:

[link]

[link]

2012. szept. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
a nagy akváriumomban ilyen gyöngykavics van, de sajnos nincs több itthon. A sóderből fogok szitálni, az lesz a legjobb nekem. Köszönöm a segítséget.
2012. szept. 6. 20:45
 13/16 anonim ***** válasza:
jó a sóder, az elég természetes.
2012. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Véletlenül Tüzépen dolgozok, és szintén véletlenül halazok is :D. Amit tüzépen kaphatsz és jó is: Mosott kvarchomok 0-1 méret, "Kétszer-rostált" sóder 0-4 méret, Gyöngykavics 5-15 méret. Ezeket egy tüzépen a diszhalas bolti ár töredékért be tudod szerezni. Viszont egy hátrányuk van, sokkal "koszosabbak" mint a diszhalas bolti kiszerelés. Nagyon át kell mosni őket. Belerakod egy nagyobb edénybe(pl. vödör) és folyó víz alatt folyamatos keverés mellett addig mosod, amíg a víz tiszta nem lesz(sok ídő).
2012. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
tudom, én is ilyen kavicsot vettem. eléggé poros volt d 55Ft volt 10 kiló, miből még maradt is ki. eléggé nevetséges ár, ha azt nézem hogy ugyan az a kavics átmosva a díszállatos boltban 1000Ft/Kg áron van :D
2012. szept. 17. 17:44
 16/16 A kérdező kommentje:
Csak az itteni üzép ilyen eléggé kicsi, de szerencsém volt mert 1x hoztak ide is ilyen kavicsot.
2012. szept. 17. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!