Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halkajákat vásároljak...

Milyen halkajákat vásároljak be? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

2 Sepregető garnéla

3 Gyöngygurámi

és Vörös neon illetve királylazac csapat. Ezeket kéne etetnem! :)


Segítenétek nekem hogy milyen eleséget vásároljak nekik hogy szép színesek és boldogok legyenek?


Nézelődtem ezeken az oldalakon:


[link]


[link]


[link]


[link]


De fogalmam sincs hogy kell-e iylen Granulátom, meg Tabletta meg ilyen ropi. Fagyasztott eleség gondolom tuti hogy kell, de azokból is annyi fajta van és lövésem sincs melyik/melyek kellenének nekik. Na meg ha megvan hogy miket vegyek meg akkor egy kb étrendet is kell összeállítanom nekik?

Pl hétfő reggel fagyasztott, este granulátum. Kedd reggel Ropi, este pedig tabletta. vagy ez nem így működik?


A másik hogy a 2 sepregető garnélának vegyek külön egy ilyet vagy elég lesz nekik amit a halak is esznek: [link]


És végül egy utolsó kérdés: Artemia keltetés! mi ez? Érdemes lenne ilyennel foglalkoznom? hogyan működik?


Előre is köszönöm és elnézést a hirtelen sok kérdésért, de szeretném ha tökéletesen éreznék magukat a halaim!



2012. szept. 27. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Szóval. Mekkora az akváriumod? Milyen halaid vannak? Minden halnak más igényeik vannak. (artemia, sórák) Nincs olyan hogy jó kaja vagy rossz, csak helytelen étrend. Ezt azért is írom mert a Zodisch mittoménmiacsuda fagyosban rendszeresen találok csirketollat, sarat, és valami zöld olajszerű trutyit ami úszik az akvárium tetején. Petshop-os az jobb. Abban még szennyező anyagot nem találtam, és olcsóbb is.

Szóval lényeg.

A halaim kapnak mindennap vagy fekete szúnyoglárvát, vagy vörös szúnyoglárvát, fagyosan, mellé pedig szintén fagyos vizibolhát, vagy tubifexet. Ha tovább keresgélnek akkor lemezest szórok be kevés vörös szárított szúnyoglárvával. Lemezes (szárított) azért is jó mert a dús növények levelei közt megbúvó sepregető garnéla is tud belőle enni. (volt hogy 1 órán keresztül kerestem a sepregetőket, pedig már nem picik.) Nem kell mindent egyszerre venni. Szépen apránként. És persze ha van lehetőséged akkor élőt is adj nekik. Ha van anci guppi, akkor salátalevél uborka, ha van xifó akkor sárgarépa is mehet, és szárított tubifex. (Nagyon imádja, de magában kevés benne a tápanyag.) Ha viszont apróbb halaid vannak neon, kolibri hal,titteya, akkor Fix ivadékhaltápot is szoktam beszórni. Harcsáknak lehulló kaja kell. Nagyjából ennyi.

2012. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!