Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 38 Wattos előtéttel működhet...

YourDestiny kérdése:

38 Wattos előtéttel működhet a 30 Wattos fénycső?

Figyelt kérdés
Legalább is azt hiszem, hogy 38 Wattos. Nem nyírja ki? Ehhez tök sötét vagyok.

2012. okt. 4. 12:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy amire az van írva, hogy 18W, 24W, 36W, az csak ilyen csövekhez jó. Nem értem a logikáját, elvileg egy elektronikus előtétnek bármilyen nála gyengébb fényforráshoz jónak kéne lennie. Valaki valami okosat?
2012. okt. 4. 13:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg működhet, működnie kell. Annyi, hogy a fénycső hamarabb fog tönkremenni, mert nagyobb áram folyik át rajta.
2012. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De gondolom, ez nem azt jelenti, hogy 2-3 havonta meghalnak, ugye?
2012. okt. 4. 13:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg a cső nem annyi áramot vesz fel, amennyire szüksége van? A 60 Wattos izzó se vesz fel 100 Wattot. Javíts ki, ha tévedek.
2012. okt. 4. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudnám megmondani, hogy 2-3 hónap, vagy több (vagy kevesebb). Sokmindentől függ. És nem úgy működik, mint az izzólámpa, mivel itt pont az előtét határozza meg az áramot és a teljesítményt, akár induktív előtét, akár elektronikus esetén.
2012. okt. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy veszek inkább. 30-as csőhöz milyet vegyek akkor? 30-asat vagy 36-osat? Totál dilemma, egyik helyen azt írják, hogy ha 30-as lesz rajta, hamarább kifinghat, ha netán nem bírja hosszú távon, legyen picit erősebb, másik helyen meg azt, hogy erősebbet se érdemes venni, mert eleheti az fénycsövet, plusz te is ezt írtad. Most akkor milyet hozzak?
2012. okt. 4. 19:18
 7/7 Vaki75 válasza:
Rövid távon megoldás lehet, de nem ajánlom. A fojtón nagyobb nagyobb feszültség fog esni, mert a kisebb cső égési feszültsége alacsonyabb, ezért a névleges áramánál nagyobb áram fog folyni és megnő az előtét vesztesége. Tehát a csövön nagyobb áram fog folyni, ezért kicsit emelkedik az égési feszültsége is, nagyobb (fény)teljesítményt is fog nyújtani.Valahol majd beáll az egyensúly, de mindkét alkatrész feszített üzemben lesz, ami idő előtti meghibásodáshoz fog vezetni...
2012. okt. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!