Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik tengeri halnak muszály...

Kdragon kérdése:

Melyik tengeri halnak muszály élő követ rakni az akváriumba?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 12:20
 1/3 Platypus ***** válasza:
Mivel alapvetően az élőkőben élő mikroorganizmusok végzik a nitrát lebontását, ezért minden akváriumba kötelezően ajánlott berendezés.
2012. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyiknek sem.


Csak halas akvárium vígan működik élőkő nélkül (megfelelően kiépített szűréssel!).

A halas akváriumoknál amúgy sem életképes a Berlini szűrőrendszer.

2012. okt. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem halas akváriumba jó ha van egy legalább 4-5centi vastag réteg élőtalaj, és bele lehet fecskendezni baktérium amplullát. Úgy eltűnik a halszar és nem kell porszívózni. Úgy valami megeszi :)


Viszont ha csak korallhomok van alul, akkor nem tűnik el és akkor sűrűn porszívózhatsz. Ezt kipróbáltam.

Tehát homok után visszatettem inkább az élőtalajt, pedig a homok szebb lett volna, de valahogy nekem mégsem vált be. Sőt igazából van benne mind a kettő, csak a homokból kevesebb, de ezt összekevertem.


Nekem van élőkő is, de nem látom, hogy mi a jelentősége neki, azon kívül, hogy rá lehet ragasztani a lágykorallokat és azon nőnek.


A szűrőbe raktam kisebb köveket, csináltam egy kis szűrőt, amin átfolyik a víz, van benne korallzuzalék és apróbbra tört élőkő darabok. először átfolyik a víz a lehabzón, az kiszedi a húsokat belőle, a fehérjét és egy ilyen tök fekete lesz. Aztán meg átmegy a víz ezen a szűrőn egy lassú vízpumpával és nem tudom hogy az mit szed ki, de valamit biztos, mert szép tiszta a víz.

Szerintem a lehabzó önmagában kevés lenne.


Az élőköveken ami az akváriumban van, néha nő egy kis alga, amit leeszegetnek a rákok, lehet hogy a halak is, azt nem láttam.


Viszont a díszalgák, makro algák, szerintem jó nitrátszűrők, azt is raktam bele, ezek gyorsan nőnek. Csak akkor van gáz, hogyha már túl nagy dzsumbuj van benne. Néha ki kell dobálni a felét.

2012. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!