Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hable és mindenki aki otthonos...

Hable és mindenki aki otthonos a Tengeri akváriumokban! Lehetne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy már elég nagy akváriumjaim vannak közülük néhány brakkvizis is tehát annyi lenne hogy:

Szeretnék egy tengeri aksit és bele korallokat amit ugye élőkőre tennék és bele ilyen kisebb halakat mondjuk egy Pseudochromidae-t és bohóchalakat és még valamilyen Chromis halat amelyet ugye 3-as,4-es csapatban kell tartani és bele valamilyen tisztogató garnélát a tudományos neve:

Lysmata amboinensis

Ja és tetszik a doktorhal.

Ebbe milyen felszerelés felszerelés kell ja és milyen korallok tarthatóak és mennyibe kerülnének és a villanyszámla mennyi lenne?



2012. okt. 7. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A doktorhalhoz nagy akvárium kell.


Ha azt kihagyod akkor elég egy 200 literes körüli.

Nekem 4x24w Odyssea T5 van rajta (2 fehér és 2 kék cső). Plusz egy 26 Wattos daylight kompakt izzó (xeniának és a makro algáknak)


Régen amikor besütött a nap az akvárium bal sarkára egy csíkban, akkor nem kellett hozzá a daylight izzó, és a xeniák (mielőtt a lámpát felkapcsoltam, már előtte kinyíltak a napfénytől), vagy 1 évig volt így az ablak alatt, de egyszer csak elkezdett algásodni mint a fene és akkor arrébb költöztettem.


Xenia sp, lithopiton, lapanemona - ezek a lágykorallok vannak amik nagyon könnyen szaporodnak és nem is döglenek ki, viszont kell nekik nagy sodrás, kétoldalra tenni 2db 2800 L/órás áramoltatót.


Zöld díszalgából van: Caulerpa racemosa, Caulerpa taxifolia, Caulerpa prolifera,


A vörös algának meg Chondrus ocellatus vagy Chondrus crispus a neve.


Nagyjából 2ezer Ft havonta ennek a villanyszámlája, ha jól számoltam.


[link]



Itt meg egy mini 18 literes, ezen csak 15w lámpa van, ez olcsóbb :)

[link]


Ezek régebbi képek, kicsit változott azóta.



A nagy akviba van lehabzóm is, az boltban vagy 30ezer, de használtan vettem féláron.


Van egy ozmo szűrőm a zuhanyzóba, azzal gyártom a lágy vizet hozzá. Az is van olyan 30ezer boltban és azt is kb fél áron vettem 2 évvel ezelőtt.


A tengeri só 900 Ft 1 kiló, ami 30 liter vízhez elég.

Havonta egyszer cserélek kb 30 litert a 2 akváriumba együttvéve.


Úgyhogy itt már 3ezernél tartunk havi költségnek, plusz a hal kaja, hát azt nem tudom mennyi, néha élő tubifexet kapnak az csak 100 Ft, néha artemiát ha élőt veszek az 400 és azt hamar benyomják. Néha meg fagyasztott marine mixet kapnak. Én lemezest és bogyókat nem adok nekik.

2012. okt. 8. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3db kék-zöld barátsügér, 1 bohóc hal, 1 sárgafarkú kék korallsügér, 2 táncoló garnéla, 1 remeterák, 1 lila torpedósügér van benne. És vannak kis csigák, elég sok, és nőtt vagy 20db kígyókarú tengericsillag benne. Gyanítom hogy amikor vettem valamelyik díszalgát, azon lehetettek peték, mert nem tudom különben hogy honnan kerültek bele.


Vettem egy piros tengeri csillagot is, de az másnap eltűnt, és azóta sincs sehol. Lehet hogy bemászott valamelyik élőkőnek a belsejébe és ott ragadt.


Az akvárium hátulja le van választva egy üveglappal.


Bal felül van 2db 3 centis luk, ott hátrafolyik a víz.

Aztán bal hátul van a lehabzó, azon átmegy, majd középen van egy dobozka, amiben korallzuzalékon és összetört élőköveken folyik át a víz, majd jobboldalt hátul egy 350 l/órás szökőkútszivattyú nyomja előre a vizet, direkt ilyen lassú hogy legyen ideje megszűrni a vizet. És így megy körbe-körbe.

2012. okt. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!