Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezhet, hogy a klóros csapi...

Létezhet, hogy a klóros csapi víztől semmi bajuk a halaknak?

Figyelt kérdés
Egyik barátomnak, van egy kb 50-60 literes aksija, és kérdeztem, hogy Ő milyen szert rak bele a halakhoz a vízbe, hogy ne legyen klóros... Csak nézett rám értettlenül és kérdezte, hogy milyen szert? Ő sima csapvizzel töltötte fel... de más meg mondja, hogy a halaknak nem jó a csapi víz.... Lehet, hogy csak viccelt, vagy tényleg jó a halaknak a csapi víz is?
2009. aug. 6. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Én is csapvízzel töltöm fel az aksit és a halaim remekül vannak semmi bajuk! =) De amúgy a halfajtától függ mert van amelyiknek külön kell venni a vizet ( most hirtelen nem jut eszembe édes vízi vagy sós vizi )
2009. aug. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kzs ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen az a bizonyos csapvíz.

Vagyis: milyen a KH, GH, és PH értéke, valamint a különböző gázok (pl.a klór), és egyéb vegyületek mértéke.


Megsúgnám, hogy ahol én lakok - megyeszékhely! - a víz (amikor mértem) 9,5 PH, 30 GH, és mérhetetlenül magas KH értékekkel bírt.

Természetesen kristálytiszta a víz, de valóságos MÉREG a halaknak. Ja... és akkor nem beszéltem még a friss csapvíz klór, ón, stb. értékeiről, amik kapásból kinyírják a halaidat!


A barátodnak nagy szerencséje van, hogy ennyire neki ennyire kedvező a víz értéke!

2009. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt ez egy jó kérdés,és a válasz hogy káros a halakra.Példát hozok most fel:Élsz a városban a legnagyobb szmoggal, és a haverod falun ahol nincs egy deka szmog se.Te elöbb fogsz meghalni a szmogtol=>Káros ,és jo lenne ha lenne egy szer ami kivonja a szmogot a levegődből.Ergo a halak nem az első szippantásba halnak bele hanem mondjuk a 3év helyett élnek 1 évet a halai,míg ha használna szert akkor élhetnek 3 évig is.Amugy ha azért kérdezted tőle,hogy tanácsot adjon,én a sera vízkezelőjét ajánlanám neked,de sokáig a tetra aquasafe ját jasználtam és az is nagyon jó,az még szépen kékre is festette a vizet egy kicsit(mint valami tenger) szoval mindenképp ha tudsz használj vízkezelőt,de ha pihentetni tudod a vizet 1-2napig akkor is elpárolog a halak számára káros klór.
2009. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak egy példa, ne kövesd. Egy 100Literes akváriumnál 10 liter víz lecserélésekor, jó szellőztetés mellett elképzelhető, hogy nem okoz problémát, az enyhén klóros víz.De amikor egy pohár víz is, tejszerűen elszíneződik a klórtól, az már mérgezést okoz.Nem mindig egyforma a víz klórtartalma és a lecserélt víz mennyisége is mérvadó.Sajnos elég sokan, nem törődnek ezzel.Attól tartok, hogy az ismerősöd, igazat mond.SN.
2009. aug. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kzs ***** válasza:
100%

A legelső válaszadóval nem, de a többivel egyetértek.


Ugyanakkor nemcsak a klór hanem a KH, GH, és PH értékek is rendkívül különbözőek lehetnek. Éppen ezért vannak olyan települések itt az országban, ahol KÖTELEZŐ az ozmóvíz használata - hacsak nem akarja az illető halálra mérgezni a halait. Ugyanis amíg a klórt - ha állni hagyjuk a vizet - el lehet párologtatni, addig a PH, GH, KH értékeken ilyesformán nem lehet változtatni. Itt a legjobb az ozmóvíz használata.

2009. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, illene ismerni a víz értékeit, mert ez a legtöbb probléma oka. Lehet a véletlenre is bízni, csak akkor nem kell csodálkozni, ha egyik napról a másikra elhullanak a halaink.Utólag már mondhatjuk, hogy 2-3 éve így csináltuk és semmi bajuk nem volt eddig.SN.
2009. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
nekem egy bettám van. hagyományos csapi vízben tartom és az ég világon semmi baja.
2009. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Az utolsónak: Állni sem hagyod? Nem is klórtalanítod, csak simán bele a csapi víz? Mekkora az aksid és mennyi vizet cserélsz?
2009. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
sajnos nem tudom megmondani hogy pontosan mekkora az akvárium. gömb alakú és kis méretű. annyit szoktam csinálni hogy átrakom a halat egy befőttesüvegbe, kis vízbe, kiöntöm a kádba az akváriumban lévő vizet, kicsit kimosom, találomra engedek bele szobahőmérsékletű vizet, aztán azonnal vissza a halat és kész. nincs víztisztítő rendszerem, csak levegőztetőm hozzá. olyan két-három hetente cserélem neki a vizet. a hal már egy éve megvan és semmi baja
2009. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem írom le neked, hogy mit kellene csinálnod, itt az oldalakon számtalanszor leírtuk már.További szerencsés vízcserét.
2009. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!