Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 darab 120 cmes 6400 K -s...

2 darab 120 cmes 6400 K -s fénycsövet raktam a 400 literes növényes akvárium fölé + egy 18W 50cmes dilyghtot ha a vízoszlop magassága 55cm jó lehet növényes akváriumhoz?

Figyelt kérdés

#rewsvdc
2012. okt. 13. 12:03
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
Ha jól értem, akkor ez 2x36 + 18 Watt. 400 literre ez egy nagy nulla. Talán mohának és anubiasnak jó, másnak nem. Közepes fényigényűeknek, hogy legyen némi választék, kéne legalább ennek a duplája. 55 centiméterre viszont én már alapból T5-ös csöveket tettem volna. A 18W és 50 centimétert pedig nem értem. Az milyen cső?
2012. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A neonok fölé tegyél mylar fóliát.

[link]

Ívesre csináld meg, hogy befókuszálja akváriumba a fényt, pl egy karton lapra ráragasztod aztán behajlítod.

[link]


Sokat dob a fényerőn.

2012. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az van fölötte,meg fogok még bele rakni egy 8500 K-s fénycsövet is.
2012. okt. 14. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:
A neonok alá lehet végig pakolni fényigényesebb növényeket is, de egyébként látod a növényen. Ha elkezd barnulni, akkor kevés neki a fény. Ha nem barnul, akkor okés.
2012. okt. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!