Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most cseréltem le a 25 literes...

The Nuke kérdése:

Most cseréltem le a 25 literes akváriumot egy 104 literesre. Ég és Föld. Tisztított homok van az alján. Átmostam még vagy 20 vízből, de kicsit mindig zavaros még. Vagyis olyan homályos jellegű picit. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 18:25
 1/8 A kérdező kommentje:

Tegnap előtt, vagyis szombaton este hoztam össze!

Azóta megy a szűrő, meg a fűtő.

Van benne 5 guppi, 5 dalmata moly, 1 vitorlás, 2 neon hal, meg 2 betta ( hím + nőstény).


Olvastam, hogy 25 fok kell a bettáknak, ezért feltekertem a fűtőt 25 fokra. Remélem a többi halnak nem ártok vele?

2012. okt. 15. 18:27
 2/8 Treská ***** válasza:
Szerintem a hal összeállítás nem a legjobb, de erre majd úgy is írnak valamit mások. A víz rendben lesz ha megy a szűrő, csak a vizet hagyni kellett volna beérni. Meg a halakat nem egyszerre berakni, mert így sztem 50-50% hogy menni fog e a dolog vagy nem. Rendszeresen ellenőrizd a víz ph-ját.
2012. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom én sem!

Remélem, hogy azért meglesznek!


Köszi a választ!

2012. okt. 15. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:

A vízben vannak infuzorák, azaz apró papucsállatkák, amik a fényre szaporodnak. Ez okozhat homályt, ezért kéne csinálni egy kevés vízcserét és lekapcsolni a villanyt 2 napra.


Persze az is lehet, hogy csak homokszemcsék vannak a vízben felkeveredve.

2012. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Majd cserélek a vízből valamennyit folyamatosan.

Hátha kitisztul...


Egyébként az a betta 1 semmirevaló hal. Hol harcos hal az?

Csak menekül a dalmtata moly elől...


A nő meg úgy adta azt az 5 dalmatát, hogy nyugodt természetű halak...

Azok közül a legnagyobb, 1 bunkó! Állandóan kergeti a halakat! A saját fajtáit is, meg a többieket is!

Mit csináljak vele?

2012. okt. 15. 20:19
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:
Állítsd a sarokba.:D
2012. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valami olyasmit kell már tenni!

Mert nem tud viselkedni!

2012. okt. 15. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell kivenni a bunkó halat, fegyelmezni te nem tudod. A betta meg stresszelődik, mert az egy magányos hal.

Nem tudom mért olyan divatos hogy mindenkinek kell betta. Hjó egyszer régen nekem is volt egy kék bettám, de az is olyan hülye volt, nekem nem tetszik a viselkedése.

2012. okt. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!