Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Most vettem galaxykat az akváriumba(5db)(ők az egyedüli halak)és tegnap azt mondták a halsba hogy mára érkezik élő kaja (a halakat vasárnap vettem Tp-n).Rendben.Ma suli után rögtön kocogtam(nem akartam hogy az amúgy is pici halacskák(1-1,5cm)éhezzenek miattam),erre most sem volt..azt mondták holnap lessz.. .Attól félek hogy a halaknak esetleg bajuk lesz?

És még több kérdésem is lenne:


(1): A halak valamiért nagyon félenek tőlem (egyébként jól vannak egymással, játszanak kergetőznek.. de ha meglátnak, spuriznak be a növények közé(miből term. van bőven) és elő se jönnek órákig) Ez lehet hogy a sok stress hatása( Pl:terra pláza,szállítás..)?. mondjuk már javúlnak.. de nem valami sokat..


(2):Amig nem sikerül beszereznem élő kaját(!) addig elvannak garnélakaján és gyűjtögetésből?


(3): Mit vegyek nekik amit meg is tudnak, és meg is esznek biztosan?


(4):Kb mennyi idő míg megnőnek?


(5): ha jól tudom 2-3 a hím, de kettőről biztos h nőstény(mondjuk amennyit edig láttam blőluk.."lopakodva")

Nem baj-e hogy kettőnél több a hím?


(nem igazán tartozik ide)8:a sera Florena árt a garnéláknak(5db RC), és mennyit adgoljak napi szinten?



9*: Az akvárium nyitott, nem félő hogy a "villalkók" kiugrálnak?(macska nincs)


Nagyjából ennyi lenne.. De biztos lesz még.Örök hála(És persze zöld pacsi) azoknak akik hajlandók válaszolni feledtébb kimerítő kéréseimre.Köszi

13/f



2012. okt. 15. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Félnek persze, majd megszokják a helyet.

Vegyél akkor sera vipan baby-t, az ilyen por kaja, azzal is elvannak. Vagy ha van valami lemezes kajád, apróratörheted nekik, vagy a garnéla kaját is apróra törheted, mert így nehéz a nagy bumszlikat megenniük.

2012. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan vipagran baby-m volt, a garnélakaja kb akkora szemcseméretű, talán kissebb is.. csak az a baj hogy mire beszórom spuriznak befele..
2012. okt. 15. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Fél év alatt nőnek olyan 2,5 centisre. A hímek szép feltűnőek lesznek a piros nagy uszonyukkal.
2012. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Aha, majd megszoknak, ne aggódj, ha éhesek megesznek bármit.

Igaz, hogy nekem pl régen vadonfogottak voltak és csak az élő kaját ismerték, állandóan vizibolhát akartak enni. Arra valahogy nagyon odajöttek, de aztán átszoktattam hogy egyenek meg mást is, mindent. Ne válogassanak.

2012. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És a florean nem rossz a garniknak? Mert hallottam h nem szeretik.
2012. okt. 15. 20:45
 6/11 A kérdező kommentje:
*na
2012. okt. 15. 20:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajuk tőle, de ha félsz, adagolj csak fele annyit mint ami rá van írva. Én nem adagoltam többet régen. Attól meg semmi bajuk nem volt.
2012. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem hiszem h egy egész vizibolha beférne a száján..
2012. okt. 15. 20:46
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben..
2012. okt. 15. 20:47
 10/11 anonim ***** válasza:
hát pedig valahogy befér, persze abból is vannak kisebbek nagyobbak
2012. okt. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!