Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki tud segítséget adni halak...

Ki tud segítséget adni halak telepítésében?

Figyelt kérdés

Tehát szeretnék diszhalakat itthonra akvárimba de nem tudom hogy kezdjem el kezdésnem egy müanyag akváriumra gondoltam ami fel van szerelme mindennel ha létezik egyáltalán olyan hogy müanyag és mi a véleményetek róla mit tanácsoltok?


A másik kérdésem a halak telepítésével lenne illetve tisztitásával az igaz hogy vízcserélés után egyből nem lehet a halakat be engedni? Csak az álott víz a jó ilyesmit halottam és az új vízbe hozzá kell adni a régi vízből is valamennyit a baktériumok miatt? Köszi előre is! :)


2012. okt. 16. 02:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az üvegből készűlt akvárium jobb lenne. Ha rossz a világítás akkor hamar elalgásodik így jóval könnyebb takarítani.(pengével le lehet kaparni az algát és nem kell vegyszert használni) Az akvárium alját aszerint rendezzük el amilyen halat szeretnénk tartani. Nem írtad milyen halfajtára gondoltál.Gondoskodni kell a levegőztetés ellátásáról is és a vízszűrő berendezéséről,ha nem lesz algaevő betelepítve.Nagyon fontos,hogy különböző "vérmérsékletű"halakat ne rakjál össze mert megzavarják egymást, ezáltal valamelyik hamar elpusztul!A kiválasztott halaknak legyen necsak szárított elesége (dobozokban lehet kapni akár az Auchanban is) hanem szúnyoglárva is. A szúnyoglárvát és a halasoknál kapható más élő eleséget etetés előtt át kell mosni!!! Az akváriumba szánt vízet jó ha állni hagyod legalább egy fél napig,de lehet klórtalanító tablettát kapni szintén a halasoknál,amennyi az akvárium vízmennyisége arra számítva vedd meg ezt a tablettát. Ha jól van beállítva a világítás az akvárium tetején és nem adsz több ennivalót a halaknak mint amit elfogyasztanak akkor ráérsz fél vagy háromnegyed évente takarítani.Vízcserélésnél ügyelni kell arra is,ne legyen melegebb az új víz mint amiből kiszedted(lavor v nagyobb edény átmeneti szállásként az akvárium takarítása miatt) a halakat.
2012. okt. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bamboochatheone ***** válasza:

Azt azért még írjuk hozzá az előző válaszhoz, hogy vizet cserélni átlagos méretű akváriumoknál hetente kell olyan 30%-ot(ilyenkor nem kell kivenni a halakat). És teljes takarítást csak végső esetekben használunk.

Etetésre vannak jobb kaják mint a szárított szúnyoglárva, ilyenek a fagyasztott nem vörös szúnyoglárva.

És fogadd meg a legjobb akvarista tanácsot: Kezdéshez, minél nagyobbat!

2012. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:

Léteznek akril akváriumok. Elég drágák és nem sok előnyük van az üveggel szemben. Nem törnek olyan könnyen, ellenben karcolódnak mint a fene.

Egy előre összeállított akváriumszett praktikusnak tűnik egy kezdőnek,de sajnos gyakrabban vágnak át vele, minthogy működjön. Aminek kedvező az ára, annak alulméretezettek a felszerelései, így nem igazán működőképesek, csak ha egy csomó extrát költesz rá. Ha kinéztél egy szettet, kérdezz rá itt előbb, és akkor megúszhatod a buktatók egy részét.


Vízcsere közben ki se kell szedni a halakat. Csak fölösleges stressz lenne nekik.


Ezeket itt olvasd végig, hasznos lehet:

[link]

2012. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat ha valami még felmerül akkor jelzem ment mindenkinek pont! :) Olvasom az oldalt és tájékozodok köszönöm! :)


Az hogy milyen halakat szeretnék még nem tudom tulajdon képen ami meg tetszik régen voltak halaink azok narancssárga szifók voltak ! :)) és születtek is kis halak anyám rendezte őket ugyhogy annyira én nem értettem hozzá etetésen kivül mit hogy merre. :(

2012. okt. 16. 13:18
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Műanyag? Ha műanyag lenne, az sárgulna. Maradj az üvegnél, javaslom ne spekulálj. Szettet ne vegyél, a hozzá kapott technikával általában baj van. 54 liter alatt ne vegyél akváriumot, kezdőként egy 100 liter körüli lenne a legjobb. Minél nagyobb, annál kevesebb gonddal jár, és nem fordítva!
2012. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

rendben ! :)

Egyébként a levegőztetőnek és a villágításnak éjjel nappal mennie kell? Vagy ez hogy van pontosan?


Én berendezetre gondoltam amibe van minden de akkor köszi ezt a tanácsot is nem tudtam hogy nem jók.

2012. okt. 16. 13:40
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Szűrő kell, levegőztető felesleges. Az természetesen nonstop működik, tilos kikapcsolni. A világítás a növényzettől függően 8-12 órát megy általában. Olvasd el az akvarista.hu főoldalán lévő ingyenes e-könyveket, bennük mindent megtalálsz.
2012. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oké köszi :)
2012. okt. 16. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy olcsóbb fajta műanyag terráriumom, amit használtam már akváriumnak is, 20-25 literes lehet kb.

Nem is sokat volt használva, csak ideiglenesen mikor pl másik akváriumot tisztítottam, és a halakat rakosgattam bele egy napra, de már nem látsz át rajta úgy beopálosodott. És gondolom mivel kimostam szivaccsal is párszor, ezért karcos is.


Ha ez üveg lenne akkor még mindig karcentes és átlátszó lenne.

2012. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

oké nem tudtam ennyire problémás a műanyag akvárium pedig nagyon hírdetik őket és a diszmadarasnál is sok ilyet árulnak dicsérték nagyon hogy nme törik szét és hogy mennyivel biztonságosabb stb..


Meg olyat is halottam hogy mérgező lehet a halankank . :S

2012. okt. 16. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!