Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit esznek ezek, és mennyi...

Mit esznek ezek, és mennyi idő után nőnenek meg?

Figyelt kérdés
Van 1 platti halam aki valószínűleg "terhes"(vagy nem is tudom h fogalmazzak) volt.Van 3 kicsi hal kivettem a nagy akváriumból őket h ne bántsa a többi.
2009. aug. 8. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó, de mik nőnek meg?
2009. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kis halak!Mert most nagyon minik=)
2009. aug. 8. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, mivel eteted őket, meg a körülményektől is. Nekem kerti tóban a kishalak 1 hónap alatt 2-3 centisre nőnek általában (guppik, szifók), bent viszont nagyon lassan nőnek. Volt, hogy meg sem nőttek fél év alatt 1,5 centisnél nagyobbra, akkor kitettem őket a tóba, és 1 hónap alatt megnőttek. Ez gondolom az élő eleségtől van (szúnyoglárva), meg a természetesebb környezettől. Meg ugye a hely is nagyobb. Adj nekik élő eleséget, változatosan etesd őket, akkor gyorsabban nőnek.
2009. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó de mit adhatok ezeknek a kis halaknak enni?
2009. aug. 8. 12:23
 5/6 kzs ***** válasza:

Egyetértek az előbbi válaszadóval.

Annyi bizonyos, hogy a kerti tóban bőségesen találnak maguknak szúnyoglárvát, illetve egyéb kisméretű élő eleséget, valamint algákat is.


Ugyanakkor száraz eleséggel is lehet őket etetni - nagyon jó minőségűek vannak. Én úgy szoktam, hogy 5-6 félét összeöntök egy kávédarálóba, és porfinomságúra darálom.

Nagyon fontos nekik a növényi kiegészítő eleség (pl. SERA Flora, TETRA Phyll, Spirulina-tabletta, stb.). Ezt kifejezetten igénylik

2009. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Borotva pengével nagyon apróra vágott, fagyasztott eleség. Keltetett sórák. Szűrőn jó alaposan át kell mosni. A fent leírtak és ez, felváltva.
2009. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!