Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja az aranyhalamnak?

Lala6 kérdése:

Mi lehet a baja az aranyhalamnak?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem észre vörös foltot a hátúszójánál. Olyan, mintha véraláfutásos lenne, körülötte pedig fehér folt van. Nem használja rendesen a hátúszóját. most külön tettem a többiektől. Kérlek segítsetek!

2012. okt. 23. 14:41
1 2
 1/14 bamboochatheone ***** válasza:
Mekkora akváriumban van, hány darab hal van, milyen szűrő, milyen gyakran vannak vízcserék, mivel etetsz, mióta megy az akvárium? Ezek nélkül semmit sem tudunk.
2012. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
160l aksi 8aranyhal,6gurámi,1betta,1algaevö,2platti,2neon,külső szűrő eheim 2213 440l/h szivacsos szűrő kis motoros szűrő,etetés napi 2-szer fagyasztott szunyoglárva, arany haltáp,lemezes haltáp,heti 1-szer víz csere.Az aksi szerintem 5-6 éves lehet de 2hónapja van nálam csontra kipucoltam.
2012. okt. 23. 17:00
 3/14 bamboochatheone ***** válasza:
Ne, mondd hogy ez csak vicc. Légyszíves!!
2012. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a hal mennyiségre célzol?
2012. okt. 23. 17:55
 5/14 anonim ***** válasza:
OMG! O.o Szerintem csak vicc.. Ha nem, akkor nagyon nagy gáz van. Azt tudod csak csinálni, hogy meghagysz 3 DB ARANYHALAT a többit meg mind visszaviszed a kereskedésbe! És meg is lesz az ideális halak száma.. A szűrőd meg szerintem kicsi lesz, bár még nem néztem...
2012. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az igazság az már annyi variációt olvastam hogy már magam se tudom mennyi az optimális.Az igazság az ha kevesebb lenne nagyon kopár mert a legnagyobb hal 6cm.A kérdésre visszatérve mi lehet a kicsikém baja.Kérlek segítsetek.
2012. okt. 23. 19:19
 7/14 bamboochatheone ***** válasza:
Mérgezése van a túltelepítés miatt és a gyenge szűrő miatt. Hamarosan nem csak ő hanem a többi hal is megbetegszik amit sajna nagyütemű halhullás fog kísérni. Heti 3 vízcserével és a halak mihamarabbi elajándékozás után maradhat vagy 3 aranyhal vagy pár trópusi hal, persze csak akkor ha a szűrőt felfejleszted mert ez jelenleg 50 literbe való szűrő, valahogy úgy kellene telepíteni a halakat is. Amúgy hány fok van az akváriumban?
2012. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
25 fok van benne.A külsőnél gondoltam hogy kicsi lesz ha egy ilyen szürőböl kettő van meg egy komolyabb belső az már érne valamit?
2012. okt. 23. 20:27
 9/14 bamboochatheone ***** válasza:
Igen az már értékelhető de akkor a két külsőnek teljesen bionak kell lennie tele siporax-szal és a belső legyen egy powerhead ami csinál áramlást is. Az aranyhalaknak meg a 12-20 fokos víz az ideális, 22 fölött nem érzik jól magukat.
2012. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hidegvizi halak, de azért mertem őket berakni, mert nyáron a tóban is van, mikor 25-30 fokos vízben voltak.
2012. okt. 23. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!