Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a kedvenc akváriumi...

Melyik a kedvenc akváriumi növényed, és miért?

Figyelt kérdés
Ami állandóan ott van,és nem hagynád ki.
2012. nov. 1. 23:20
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:
Én nagyon szeretem a Hólyagos vizikelyhet. Szép, nagy, gyorsan nő, igénytelen.
2012. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
100%
Nekem nincs ilyen. Amit szeretek, az a hólyagos, mert nagy, sűrű és a sügereim nem zabálják fel. Ezenkívül csípem az anubiasokat és a mohákat.
2012. nov. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Anubias nekemis nagy kedvenc,csak a nagy erős leveleit könnyen benőhetik az algák.Legalábbis nálam.Mondjuk mióta külső szűrőm van nem próbáltam tartani,és az akvi más részein sem támad az ecset és pajtásai lehet adnom kéne neki egy utolsó lehetőséget.
2012. nov. 2. 00:05
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem is....külön..
2012. nov. 2. 00:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy kedvenc lehet hogy túlzás, de szeretem pl a bacopa australist, mert közepes körülmények között is megmarad, és másabb az alakja, mint a legtöbb növénynek. A világításra sem érzékeny annyira, ha meg jó neki a fény, nő mint az állat.

Meg a gömbmoha. Az is olyan, hogy árnyékban is elvegetál, de ha jó erősen megvilágítjuk, akkor elkezd liftezni, ahogy termeli az o2-t. És olyankor nagy ammónia meg foszfát zabáló mert végül is alga, és így a többi algának nem marad.

2012. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az apró levelű "Hydrocotyle sp japan" vagy "Hydrocotyle Tripartita Japan" (ez a kettő ugyanaz)

[link]

[link]

Aztán ugyanannak a közepes fajtája "Hydrocotyle sibthorpioides (maritima)" ennek 2x akkorák a levelei:

[link]

Valamint ugyanannak a legnagyobb fajtája "Hydrocotyle leucocephala" [link]


Ezek szerintem együtt jók. Nálam ilyenek:

[link]

[link]


Mert ennek olyan jó illata van, mint valami finom salátának, szeretem megszagolni, és világos zöld a színe, ami miatt méginkább tetszik.


Most ha azt nézzük, hogy anubiasok közül melyik, akkor az anubias nana gold, mert az is világos zöld

[link]

2012. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Kongói lándzsafű(Anubias congensis)és bleher kardfű(Echinodorus bleheri).
2017. nov. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!