Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem akváriumot tetővel,...

Vettem akváriumot tetővel, amiben van fény. Az normális, ha fűti a vizet? Baj?

Figyelt kérdés
Mire este a világítás lekapcsol, mindig egy fokkal melegebb a víz. Ezt onnan tudom, hogy megfigyeltem a hőfokot a nap többi szakaszában is. Sok a fény miatti egy fokos ingadozás naponta? Ez jó így?

2012. nov. 2. 17:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy a melegítő be van állítva egy bizonyos hőmérsékletre. Az egy fok ezen felül figyelhető meg, tehát biztosan a lámpa miatt van.
2012. nov. 2. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy a lámpa fűti, mivel melegszik és zárva van a teteje az akváriumnak. Nem tud a hő fölfele kiszállni. Párologni se tud az akvárium. Ez így most nem probléma, majd csak nyáron lesz az, amikor a lakásban is lesz 30 fok.


Ha nem sajnálod a tetőt, lehet rá fúrkálni 1-2 sor apró lyukat, úgy fölfele jobban ki tud szállni a meleg, és kevésbé fűti a vizet. Kicsit jobb lesz a szellőzése.


De attól az 1 fokos hőingadozástól a halaknak nem lesz bajuk egyébként.

2012. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 YourDestiny ***** válasza:
Nekem is tetővilágításom van, de én eddig nem vettem ilyet észre, igaz, a felnyitható ajtó körül van 2 milliméternyi rés végig, körbe. Az egy fok nem probléma, sőt. A halak eredeti élőhelyén is van nappal-éjjel között 1-2 foknyi változás. Nyárra meg beleműködsz a tetőbe egy PC ventilátort.
2012. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!