Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért feketednek, rothadnak...

Miért feketednek, rothadnak el és válnak áttetszővé a növények az akváriumban?

Figyelt kérdés
Nem tudom a nevüket a növényeknek, de egyik sem valami különleges, akváriumos boltok tele vannak ilyenekkel. Tápoldatot adagolok a vízbe időnként, világítása van (ne kérdezzétek milyen, mert nem tudom, beépített a tetőbe, bár már kicsit régi, mondjuk sokáig nem volt használva a akvárium. Guppy, neon és molly halak vannak benne.
2012. nov. 3. 10:53
 1/5 Justnameh válasza:
nekem is ien gondok vannak azért mert nálunk a halak csipkedik a levelit és kiszárad
2012. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Ha fogalmad sincs, milyen technikai felszereléseid, azaz lehetőségeid vannak, miért csodálkozol, hogy döglik a növény? Attól hogy egy növény közönséges, még nem biztos, hogy jól érzi magát a te akváriumodban is. A tipikus akváriumszett világítása nagyon gyenge, és csak néhány növény életképes alatta, és azok sem a legolcsóbbak. A feketedés nem normális tünet, így nem is tudjuk belőle ex has megmondani, mi a baj.

Ki kéne nyomoznod, mi is a helyzet a házad táján, és nem lehetetlen dolog, csak akarni kell. A növényedet fotózd le, kitaláljuk, mi. A világításodat nézd meg, kötelezően fel van tüntetve a teljesítménye valahol a foglalat környékén és magán a csövön is. De ha megmondod, nagyjából mekkora az átmérője, és leméred a pontos hosszát a csőnek, abból is ki lehet találni milyen teljesítményű. Ehhez kell még az akváriumod mérete is, ebből lehet megítélni a fényed erősségét. A tápod márkája is kéne a diagnózishoz.

2012. nov. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

15 wattos daylight fénycső, 60 literes az akvárium és sera florena tápoldatot használok. Nem régen, kb 1hónapja csináltam meg az akváriumot. Itt van néhány kép:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. nov. 3. 12:45
 4/5 Platypus ***** válasza:
Az a piros végű valamilyen papagájlevél, elég igényes növény, a fényed pedig nagyon gyér hozzá, az lenne fura, ha jól érezné magát. A fű az előtérben valamilyen Lilaeopsisnak tűnik, ehhez se fűzz nagy reményeket. Kipusztulni talán nem fog, de nőni se nagyon. A két Anubiast húzd ki a talajból, mert el fognak rohadni. Kötözd fel őket a kövekre, ott a helyük. A többi növényednek nagyjából elmegy ez az akvárium. Az Echinodorusnak meg a Cryptonak nem ártana tablettás táp a gyökeréhez.
2012. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem lesz csúnya, ha a kövekre kötözömfel őket? Vagy cserépbe is tehetem?? A piros virágút azért megtudom valahogy menteni, vagy ennyi volt?? Milyen csövet ajánlasz, ami jó a növénynek is és a halaknak is?
2012. nov. 3. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!