Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat ajánlotok 63...

Milyen halakat ajánlotok 63 literre?

Figyelt kérdés
Leendő akváriumomba tervezek hal-összeállítást.A szűrés 600 liter / órás lesz.Két (egy pár) nagyobb halra gondoltam(Gurámik?) és mellé egy csapat rajhal(milyenek) meg persze az algázók... A legjobban annak örülnék ha egymáshoz kb illő halakat mondanátok db számmal.Köszi

2012. nov. 3. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:

A nagyobb gurámiknak ez kicsi hely, egy darab bettát tarthatnál vagy egy mézgurámi párt - melléjük pedig mondjuk 6-8 parázslazac.

Én az algázókat nem nagyon erőltetném, az oto lágyvizes, az anci nem eszik algát és a hely is kicsi neki.

2012. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A mézguráminál nincs vmi nagyobb? mert az csak 3cm
2012. nov. 3. 13:00
 3/9 A kérdező kommentje:
És milyen fajta rajhalak lehetnek még?
2012. nov. 3. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:

4-5 cm a mézgurámi, gyönyörű, színes hal, ekkora helyre ne nagyon akarj nagyobbat. A kékgurámi 15 centire is megnő, neki már 120 liter a minimum.


Ha meglenne 70-80 liter az akvárium, akkor rajhalból mehetne vörösneon is, vagy mondjuk ékfoltos razbóra, esetleg titteya.

2012. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Ennyi literre tényleg nem jó 5 centinél nagyobb halat beerőszakolni, és abból se mindegy, milyen, mert van, amelyiknek kevés a 60-as hossz. A szűrés belső? Pontosan milyen? Ugyanis a szűrőtérfogat fontosabb a teljesítményénél. Növények lesznek?
2012. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Your a szűrést te írtad az a előző kédsésemre, ezért is választottam : Tetratec EX 600 plus ,azaz külső nagy szűrőtérfogattal.
2012. nov. 3. 19:11
 7/9 YourDestiny ***** válasza:

Nah, akkor a szűréssel nem lesz baj, ha tettél bele valami értelmes töltetet, mert a gyári sajnos elég dísz kategória.


Én közülük választanék:


[link]


Én személy szerint tuti csigasügeret tartanék ekkorában, ha nem, akkor ahogy Murr, én is parázslazacot vennék, az szép tud lenni csapatban. Algaevőnek otokat vennék, azért a törpe szívóharcsa nem olyan problémás víz szempontjából, simán meg van az enyhén kemény vízben.

2012. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de az aki még nincs meg csak tervbe van..
2012. nov. 3. 19:43
 9/9 A kérdező kommentje:
És növények tuti lesznek, mert ez lesz az első növényesem.Azt mondjuk még nem tom milyenek...
2012. nov. 3. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!