Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl lehet etetni a bettát?

Túl lehet etetni a bettát?

Figyelt kérdés
Tegnap óta boldog betta tulajdonosok vagyunk. Az üzletben azt mondták, hogy napi 2 szúnyoglárva az adagja. Erre a férjem adott neki vagy 7et... mert szerinte éhes volt, és hogy szerinte úgyis csak annyit eszik amennyi kell neki.
2012. nov. 4. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem annyit eszik amennyi jól esik neki, én nem tudom, hogy túl lehet etetni de volt már olyan nekem is, hogy többet adtam neki véletlen de semmi baja nem lett.
2012. nov. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden halat túl lehet etetni.

És csak a férjed szerint eszik annyit, amennyi kell neki, valójában nem tudja eldönteni mennyire van szüksége.

Ez nem csak elhízáshoz, és korai halálhoz vezet, hanem a víz túlterheléséhez, mérgezéshez, és még koraibb pusztuláshoz.


Annyit kell neki adni, amennyit 30-60 másodperc alatt megeszik.

Naponta 1-szer, hetente 6-szor.


Azt nem tudom mit értesz adag alatt, de az ilyen fagyasztott kockákból még 1 is sok!

Ha meg szárított, azt kb ki is dobhatod, annyit ér.

2012. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, és változatosan kell etetni.

Van külön bettáknak gyártott vegyes fagyasztott kaja, van benne vagy 6 féle cucc, olyat adjatok neki.

Ha olyan nincs, akkor fagyasztott artemia, daphnia, krill, bosmina...

Ezeket heti 1-2 alkalommal ki lehet egészíteni bettáknak való táppal, sera, tetra, vagy jbl gyártmányúval. Mással nem érdemes foglalkozni.

2012. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Napi két szunyoglárva?? Bettának?? Nem akarom leírni amit gondolok, mert egy bunkó sz.r sz.métnek fogok tűnni.

Jó leírom.

Rád is rád számolná valaki a kiflit hogy állna a szád? Inkább rakd össze a kezed hogy a férjed legalább eteti a halat. Te még a körülményeit sem tudod biztosítani. meséld már el a bácsinak milyen a szűrőd, és hány literben kínzod szegényt? És ugye hallottál róla, hogy élő növény, és minimum fagyasztott kaja kell neki?

2012. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ezt lehet hogy félreértettem, szóval 2 db(!) szúnyoglárvát ajánlottak?!


Mert az tényleg kevés. Ráadásul amit ki lehet így számolni, az biztos szárított, az meg mint mondtam nem sokat ér.

Ami van benne, az is főleg zsiradék, így ha többet is adsz belőle, akkor is inkább zsíros lesz az étrendje, amitől elhízhat.


Állj rá ezekre a fagyasztott kis planktonokra, amiket írtam.

A vörös szúnyogot, meg a különféle szív mixeket meg inkább hanyagold.

2012. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 4. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!