Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri aksiba tehetek csapviz...

Kdragon kérdése:

Tengeri aksiba tehetek csapvizet es sot, ha csak szilikon (gumi) korallt teszek bele es 5 kg kovet?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Meg halat mi? De a halnak már túl kemény lesz az a víz. Megbetegszik tőle hamar elvileg. Nem próbáltam, csak nem szokták úgy keverni.


De akkor mért nem tartasz inkább édesvizi murénát, kis brakkvizet csinálsz neki és kész, az is elég különleges, pl az atlantiszba van egy jó 40 centis példány.

2012. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
en amugy csak bohochalat kiraly grammat es egy LSD mandarinhalat
2012. nov. 7. 19:24
 3/13 A kérdező kommentje:
de mivel kell ozmo vizet csinalni ?
2012. nov. 7. 19:25
 4/13 anonim ***** válasza:

most ezt találtam legolcsóbban:

[link]

2012. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

van ilyen is drágábbér:


[link]


[link]


Na szóval ilyeneket keresgélj. Én használtan vettem a sajátomat, azt is neten találtam és úgy azért olcsóbb volt :)

2012. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
de ha megvan ez a gep akkor tovabb mit kell csinalni venni csapvizet s bele kell tenni vagy mit ??
2012. nov. 7. 19:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Van rajta 3 vékony cső (egy piros, egy kék, és egy zöld).


A piros csövet rákötöd a vízcsapra (pl én a zuhanyzót letekertem és annak a helyére kötöttem rá).


A piros csövön megy bele a víz.

Aztán a kék és a zöld csőből meg lassan folyik ki.


A kék cső az ozmo víz, oda alá raksz egy vödröt és 1-2 óra alatt megtelik (elég lassan jön belőle) de utána az már egyből használható.


A zöld csőből pedig a koszos víz jön, azzal nem kell foglalkozni, pl a wc-t leöntheted vele, vagy csak hagyod hogy follyon le a lefolyón.

2012. nov. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tehát ami a kék csőböl kijön, ha azt megméred egy neptun teszttel is akár, akkor az 0 NK-s, vagy 1 NK mert annyit tudsz mérni, tökmindegy, az egy teljesen lágy víz.


Vagy csak kipróbálod, ha egy pohárba beleöntöd és (rárakod a kályhára és) kipárologtatod a pohárból a vizet, akkor nem marad benne semmi vízkő, mert az már egy olyan tiszta szűrt víz és ez jó a halaknak sóval keverve.


Viszont ha egy csapvízzel csinálod ugyanezt, akkor körbe ott marad a fehér vízkő.

2012. nov. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
koszi
2012. nov. 8. 09:12
 10/13 A kérdező kommentje:
[link] ez korall zuzalek vagy elo aljzat ?
2012. nov. 8. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!