Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vízcserével a hasznos...

A vízcserével a hasznos baktériumok száma csökken? Szóval árt a több vízcsere?

Figyelt kérdés

63 literes akváriumban szeretnék a heti egyszeri 30%-os vízcsere helyett, heti 2szer 30%-ot cserélni. Az akvárium nemrég lett indítva, törpe razbórák, törpe szívóharcsák, garnélák rakják. Növény van sok, de a 15 watt fény miatt kevés fényigényűek, tápozás Profito és Easy Carbo. Alga egy kevés barna alga, de ez gondolom még a kezdeti barnaalgásodás.

Tehát ilyen körülmények mellett mehetne több vízcsere?



2012. nov. 16. 22:03
 1/6 Platypus ***** válasza:
A baciknak nem árt a vízcsere, mivel nem a vízben vannak, hanem a szűrőanyag és a talaj felületén. Ha vigyázol, hogy a csapvíz ne legyen klóros, nem csökkenti a számukat. Viszont ilyen körülmények között sok lenne a 2X30%. Könnyen nitrogénhiányt okoznál vele. Ha fontos a stabilitás, akkor inkább 2x15%, de igazából ez sem szükséges, elég az 1X30.
2012. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor maradok a heti 1-nél. Mondjuk így is lehet van némi nitrogén hiány, mert például békalencse, ami, ha jól tudom nagy nitrogén zabáló nem marad meg, elsárgul, elfehéredik.
2012. nov. 16. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:

A békalencsének sokkal több fény kell. 15 watt mellett nem hiszem, hogy probléma lehet a nitrogénhiány. Easy carbo viszont tutira nem kell, nincs, ami felhasználja.

Vízcsere pedig tényleg elég 1x30 vagy 2x20.

2012. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
Azért nem szabad elfelejteni, hogy az a fránya békalencse a felszínen közvetlenül a fénycső van, így meglepően alacsony világításoknál is élvezni szokta az életet. A nitrogénhiányra viszont kifejezetten érzékeny növény.
2012. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy jó kis oldalt:

[link]

2012. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is ezért gondoltam, mivel ő azért ott kap bőven fényt. Ez a link, amit adtatok, nitrogén hiány tünetére, apró méretű és fehér leveleket ír.

Kiegészítés: egyelőre még csak 4 törpe szívharcsa és a garnélák vannak, a razbórák később jönnek, tehát lehetséges elvileg szerintem, hogy még nincs túl sok nitrit nitrát.

2012. nov. 17. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!