Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem nő gyökere a növénye...

Miért nem nő gyökere a növényeimnek?

Figyelt kérdés
Amúgy maga a növény az nő csak nincs gyökere.
2009. aug. 15. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Benne van a kavicsba, homokba ültetve vagy a vízben lebeg?? Mert ha a vízben lebeg akkor a halak eszik meg a gyökerét.
2009. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy nagyon nagy a cserép neki ,mert az se jó,ha túl kicsi vagy túl nagy...
2009. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagy cserép nem lehet gond, mert ha egy virgáot sokkal nagyobb cserépbe ültetsz mint amekkora szükséges annak csak az a következménye, hogy amíg a gyökereivel át nem fonja a nagy cserép közegét addig nem nagyon fog nőlni, mert a gyökereket fejleszti és ha átszőtte akkor kezd növekedni szépen.
2009. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jolsejtem hínárrol beszélsz.Nekem is ez van a hínárommal,azt vettem észre hogy egy helyben kell maradnia,nem szabad lööködni meg semmi,nagyon sokáig, és akkor kinő(nekem több hónapig volt ugy egy szál,a többi meg mindig kicsusszant,kilökték a halak,ugyhogy ha ott tudod tartani majd kinő,de mivel tudod hogy nincs gyökere,akkor mozog,hisz látod az aját,tehát kihuzod vagy kicsuszik a talajbol.
2009. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nagy butaság,már bocsi,de h ha nagy a cserép,egyrészt,inkább benövi a gyökér,de az sem igy igaz teljes mértékben.Ha azt vesszük hogy a való életben van eg növény az igazi,rendes földve a kertben.Egyrészt nem érdekli h "ilyen nagy a cserepe"(a föld) másrészt nem egy nagy gyökérgolyón élünk(tehát nem terjeszkedik akármeddig,de inkább ezzel a válasszal értek egyet.És bocsi h belekötöttem:)
2009. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hínárról van amúgy szó és nem tudom hogy kivegyem a cserépből amiben adták, mert én abba hagytam benne és úgy tettem be az akváriumba
2009. aug. 16. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én vagyok,én fejtettem meg h hínár:).Nekem a második napon kiestek a csálak a kosárból.Szerintem szedd ki,ha sikerül jól leültetned ugy h nem esnek ki akkor ki fog gyökerezni.Megaztán szebben mutat csak a növény mint a kosárral együtt.Huzd ki a kosrbol a vattával együtt a növényt,és a vattát bontsd le a növényröl egszerüen tépd ovatosan szét.Nem fog sérülni a növény,és utána ültetsd a talajba.Én egy darabig a gyökeres növényt is benne hagytam a kosárkába,rájöttem h hülyeség mert ledobta a nagyobb leveleit,kevés volt a tápanyag meg minden.Szétszedtem és elültettem(nekem egy szivacs van a talaj alatt hoy a növények gyökerei bele tudjanak hatolni,és a hasznos baktériumok is meg tudnak benne élni,és arara vágtam egy Xet és a közepébe ültettem a növényt,azóta szépen él.
2009. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!