Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek nem túlzás, hogy...

Szerintetek nem túlzás, hogy a bettáknak nem lehet tükröt mutatni?

Figyelt kérdés
Hiszen az uszonyuk fejlődéséhez nagyban hozzájárul,+ ez nekik teljesen természetes állapot a hímek rivalizálása.Ne ugorjunk már át a ló túloldalára!
2012. nov. 18. 19:59
 1/8 Platypus ***** válasza:
Szerintem is túlzás. Addig oké, hogy ne láthassák egymást vagy a tükröt állandóan, de az egyáltalán nemmel csúnyán átestek a pacin.
2012. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor nem csak én gondolom így.
2012. nov. 18. 20:12
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
Csatlakozom az eddigi kommentek tartalmához. Amikor nekem volt bettám én is tükröztem vele mert jól jön a fejlődéséhez.
2012. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És például,hogy lehetne így egy bettaszépségversenyt rendezni?Mert van ilyen.A zsűri és a látogatók nézik a sok lógó úszós halat?
2012. nov. 18. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:

De azt hol írják, hogy nem lehet tükröt tartani?


Csak ezt találtam:


"Számos kereskedés és magánszemély – kihasználva e faj etológiai tulajdonságait – úgy tartja hím sziámi harcoshalait, hogy azok lássák fajtársukat, esetleg saját tükörképüket. Ezáltal a halak – területvédő ösztöneikből fakadóan – folyamatos díszes pózolásra kényszerülnek, fizikai harcra készülnek, mely nagyfokú élettani megterhelést jelent számukra. Ez az állandó stressz az állatok korai elhullásához vezethet, ezért a tartásmód tiltása szükséges."


De itt nincs az leírva, hogy néha nem lehet, csak az, hogy folyamatosan nem. Vagy az én szövegértésem rossz?



Azt persze más dolog, amit valójában láttam állatkereskedésben, hogy 50 betta egymás mellett poharakban, és nem díszelgett egyik sem. Némelyik már csak feküdt a pohár alján. Emiatt viszont jó ha hoznak ilyen törvényeket, hogy legalább az állatkereskedések betartsanak valamit, és esetleg ne mutassanak ennyire rossz példát a vevőknek.

2012. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha tegyük fel egy olyan kiállításról van szó, ahol van mondjuk 50db akvárium egymás mellett, végülis be lehet tenni mindegyik közé egy papírlapot. Nem? Ha meg úgy gondolják kivehetik, kis időre. Én ennyivel megoldanám :)
2012. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
írd be,hogy sziámi harcoshal törvény.
2012. nov. 19. 11:00
 8/8 A kérdező kommentje:
ja a keresőbe:)
2012. nov. 19. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!