Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb 1 tonnás akvárium üzemeltet...

Kb 1 tonnás akvárium üzemeltethető-e panellakás 16. emeletén?

Figyelt kérdés
Statikus véleményét kérjem ki,vagy felejtsem el,mert esélye sincs ilyen súlyú cuccnak panelban?
2012. nov. 27. 11:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de mi ez a megalománia mostanában?

Mindenki ilyen nagy akváriumokat csináltat.

2012. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A lift bírni fogja?
2012. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az aksi minél nagyobb,annál szebb.És annál jobban beáll a biológia is.A teherlift birja,főleg,hogy víz nélkül vinném fel.... :)
2012. nov. 27. 11:40
 4/18 anonim ***** válasza:

Én nem panelban lakom, csak tégla ház. Nekünk volt egy 250 literes régen de volt neki egy magas vas állványa is.

Üresen az egész lehetett vagy 150 kiló. Azt még jól telepakoltam nagy kövekkel és feltöltöttem vízzel.

Lehetett így vagy 500 kiló az egész.


A falhoz raktuk, de amikor barátom elsétált előtte, rengett benne a víz. Itt az első emeleten. Cseppet para volt, hát nem néztük meg az alattunk levő lakást, hogy náluk hol vannak a falak.


Mondjuk ha az ablaknál levő főfalhoz rakod, az biztos hogy erősebb, de szerintem nem ártana egy statikustól is megkérdezni, az a biztos.

2012. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Beszakad a padló és lezuhan a 15. emeletre. Talán tovább is.
2012. nov. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 YourDestiny ***** válasza:
Én panelban lakom, én is utánajártam ennek, és 300 litertől nagyobb akváriumot nem javasoltak, hacsak nem valami igazán hosszúkás forma, ami a saroktól indul. Már nem emlékszem hány kg/m2 a panelházak teherbírása általában, de max kb. 300 kilóig érdemes elmenne (valójában ennél is kevesebb) szóval az 1000 kiló teljesen kizárt.
2012. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 YourDestiny ***** válasza:
100%
Nah, szóval 160 kg/m2 az ajánlott. Ennél persze többet elbír, amint írtam, a 300-at semmiképp nem szabad átlépni. Szerintem egy 500 literes akvárium még belefér, ha minimum 2 négyzetméteren terül el. A helyedben megfogadnám, ne kísértsd a sorsot.
2012. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Frontosa ***** válasza:

Ha főfal mellé rakod nem lesz gond, a szoba közepén viszont igen. Ezeket fel kell támasztani vagy 16-20 állítható lábbal, minél több ponton van alátámasztva annál jobb. Ba beállítássz egymás mellé 10 megtermett embert a fal mellé az is hasonló súlyt képvisel, mégsem szakad le a plafon. =) 60 centinél ne legyen magasabb az akvárium, mert már az is nagyon nehezen kezelhető mikor belenyúlkálsz. 200*60*60 vagy hosszabb jó. A bútort viszont hozzáértő emberrel csináltasd, inkább az szokott gond lenni, hogy elreped az állvány ha kókányul csinálták meg.

Üdv,

2012. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Panel lakások (kivéve a vizesblokkok (fürdőszoba és wc)) padlójára 550kg nál nehezebb tárgyat TILOS rakni! Én is megkérdeztem már mert akartam én is nagy aksit! Menj be a hivatalba és érdeklődd meg!
2012. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Cerberosz ***** válasza:

[link]

itt elég sok infó van mit bír mit nem bír. Szerintem a statikus egy nagy sz.... Én családi házban lakok és azt mondta h a 300l támasszam alá a pincéből 10*10 gerendákkal 4 helyen....Nem vállalnak igazi felelősséget. Ja amúgy sarokba ment főfal mellé, vasbeton béléstestes a szerkezet...

2012. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!